Mondanátok valami olyan oldalt ahol erröl irnak?

Figyelt kérdés

fizikaórán a tanár egy olyan feladatot adott nekem hogy ezekről gyűjtsek anyagot általánosságban:

fosszilis erőmüvek,szén,olaj,gáztüzelésü erőmüvek és ezek környezetszennyezése

lécci ne gyertek nekem a "gugli a barátod" szöveggel mer ott nem találtam semmi használhatót, csak normális linkeket várok


2011. jan. 27. 15:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Gáztüzelésű erőművek: [link]


Fosszilis erőművek (Erről szöveget írok,mert konkrét honlapot nemtaláltam,és használható anyagot sem.Bocsi.:S) : A fosszilis üzemanyaggal működő erőművek egy része szintén gőzturbinát használ. Fosszilis üzemanyagok a szén, kőolajszármazékok és földgáz. Ezekben az erőművekben a gőzkazánt fosszilis tüzelőanyagokkal fűtik. Korszerű földgáz üzemű erőműveknél a gázt egy gázturbina égéskamrájában égetik el, a gázturbinából kiáramló forró gázokkal gőzt termelnek, amely gőzturbinát hajt. Az ilyen elrendezést kombinált ciklusú erőműnek nevezik. Ez a rendszer megnöveli az erőmű hatásfokát és így az energia termelés gazdaságosságát.


Szén. Erről több honlap is van.: [link]

[link]

[link] -es-lelohelyei-magyarorszagon

[link]


Olaj: [link]

[link]



Ha van időd,a lényeget kiírod (tudom,hogy sok idő,de konkrét honlapot nem találtam,ahol ezeket összességében rövidítve leírják. :S)

Szia :)

2011. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!