Mária 27 évvel fiatalabb, mint az édesapja, aki egy évvel fiatalabb Mária édesanyjánál. Hány éves Mária, ha a lány 5-ször fiatalabb az édesapjánál?

A baj az, hogy nem vagyok benne biztos, hogy az édesapjáról van-e szó a kérdésben, vagy úgy van, hogy az édesanyjánál. Melyik személlyel lehet inkább megoldani a feladatot?
2011. febr. 5. 17:21
 1/4 anonim válasza:
Igen, itt valami hibázik!
2011. febr. 5. 17:28
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is ezt gyanítom, az ilyen feladatokat már öt évvel ezelőtt is kisujjból ráztam, de ez kifogott rajtam. Pedig kipróbáltam úgyis, ha apát ír a kérdésben, és úgy is, ha anyát. De ha tényleg a kérdésben apa van, akkor miért írták volna oda az anyja életkorát?
2011. febr. 5. 17:30
 3/4 DudoloPocok ***** válasza:

x-apa kora

y -Mária kora

z-anya kora


x-27= y

x/y=5 és mellékesen z-1=x


X=5y

5y-27=y

y=27/4=6.75


Mária 6,75 éves

apa 33,75 éves

anya 34,75 éves


( az anya kora nem kell fölösleges adat )

2011. febr. 5. 19:56
 4/4 DudoloPocok ***** válasza:

Mária 27 évvel fiatalabb, mint az ÉDESANNYA, aki egy évvel fiatalabb Mária édesAPJÁNÁL. Hány éves Mária, ha a lány 5-ször fiatalabb az édesapjánál?


x-apa x/y=5

y Mária z-27=y

z anya x-1=z


ekkor x-1-27=y és x/(x-28)=5


x=5x-5*28

x=35

y=7

z=34


valószínűleg ez volt a feladat, mert itt egész számok jönnek ki

2011. febr. 5. 20:06