Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a válasz az alábbi fizikai...

Mi a válasz az alábbi fizikai feladatra?

Figyelt kérdés

A következő elektroszatikai kérdésemre várom a választ:


5-sözr a mizusz 6-dikon Coulomb töltést a minusz 4-szer 4 a minusz hatodikon Coulomb töltést 0,5 Coulomb erővel vonz. Mekkora a töltések közt a távolság?


Köszönöm a választ!


2011. febr. 6. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Mi is ezt tanuljuk pont.:) Nincs megadva még az F adata? Mert szerintem az is kellene még ahhoz, hogy ki tudjuk számolni, de nem vagyok amúgy egy nagy fizika zseni. És az 5-ször a minusz hatodikon, az nem 5-ször 10 a minusz hatodikon? Mert mi olyanokat tanulunk. Meg a másik is. Egyébként szerintem:

Q1= 5ször ...

Q2= 4szer ...

Q = 0,5C

r=?

És a képlet: r2= k-szor Q1-szer Q2 / F

Aztán lehet nagyon nagy hülyeséget mondok, de mi így tanuljuk.

2011. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DudoloPocok ***** válasza:

1 Az első szerintem helyesen feltételezte, hogy


Q1=5*10^(-6)

Q1=-4*10^(-6)


2 Az erő mértékegysége N(ewton), nem pedig Coulomb, ez utóbbi a töltés mértékegysége.

Feltételezve, hogy N-t akartál írni


r=gyök(Q1*Q2*k/F) k = 8,988·10^9 Nm2C-2.



r=18,961 m

2011. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

r=0,6 m.

------------

--------------

2011. febr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 DudoloPocok ***** válasza:
Igaza van Villanykörtének én elszámoltam
2011. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!