! SOS! Hogyan tanuljam a következő tantárgyakat? Német, Töri, Nyelvtan?

Figyelt kérdés
AZ a gondom hogy mikor történelmet tanulok az van hogy elolvasom 10x a kb 10 mondatos szöveget és nem marad meg!És legalább 20x el kell olvasnom...És 1 lecke bb 10 ilyen 10 mondatos altémából(vagy miből) áll!Némettel az a baj hogy itt is elolvason 10x és itt sem semmi...És megpróbálom felmondani de sohasem megy.És ezt meg akárhányszor olvasom sohasem marad meg!!!Mindig legjobbesetben 3-mas ak a dogáim...Nyelvtanból pedig nem tudom megjegyezni pl a földrajzi nevek helyesírását...Meg semmit...De viszont a földrajz meg a természetismeret az mindig megy mint a karikacsapás...De ugyanazzal a módszerrel nem lehet tanulni a törit,a németet meg a nyelvtant...:S
2011. febr. 12. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne bemagolni próbáld, hanem olvasd el, értsd meg, és a saját szavaiddal próbáld meg visszamondani.
2011. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A történelemhez tudok tanácsot adni: az én tanárom úgy szerettette meg velünk annak idején, hogy úgy próbálta előadni, mintha egy izgalmas könyv cselekménye lenne, csomó érdekességgel együtt, az évszámok csak mellékesnek számítottak, én javaslom, hogy az anyaggal kapcsolatban mindig nézz körül neten hátha találsz néhány érdekességet, amik feldobják a tanulást.
2011. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Történelemnél ami nekem segített: először elolvastam az egész témát a tankönyvben. Majd elkezdtem elöről az altémákat. Ott alá húzogattam, jegyzeteltem, volt, hogy új vázlatot írtam, ami nekem jobban segített az órainál. Először megjegyeztem egy átfogó képet a témáról, majd utána egészítettem ki az évszámokkal.Nézegesd mellé az atlaszt, így több helyről jön az információ.(Megjegyzem, ha középszintű érettségire készülsz, nem muszáj az összes piti évszámot megtanulni, hiszen ott segíteni fog az atlasz.)

Német: ennél a tantárgynál nagyon fontos a rendszeresség. Inkább tanulj mindennap 15 percet, minthogy egyszer egy héten egy órát. Szavakat, kifejezéseket tanulj, ne mondatokat, és mindig csináld meg a házid. Ez a nyelvtannál fontos nagyon. Először nehezebben fog menni, de heteken belül úgy rááll majd az agyad, hogy magad sem hiszed el. Emellett, ha van időd rá, mindennap nézz 10-30 percnyi német adást. Itt is a rendszeresség a fontos.

Nyelvtan: úgy gondolom, ha a helyesírással van gondod, akkor sokat forgasd a Helyesírási szabályzatot. Ez nagyon sokat segít.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szimpla olvasással nem lehet tanulni :D
2011. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

sztem nem koncentrálsz elégé, második kommentelővel értek egyet, de ha az hosszadalams lenne non, akkor tok olyat, amivel ha egyszer "elolvasod", akkor is jobban megmarad:


Miközben olvasod a mondatot, közben koncentrálj rá a mondat jelentésére, vagy mond fel közben magadban az előző mondatot/mondatrészt, ezzel garantáltan az anyagra fogsz figyelni, és fele annyi idő alatt fogod elérni a "jó" eredményt.

2011. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!