Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan tudom meg h felfele...

Honnan tudom meg h felfele mutat, vagy merre? (10. es fizika) Felpontozom akitől megfelelő magyarázatot kapok!

Figyelt kérdés

pl ennél a feladatnál:

1, 10 (a negyediken) N/C lefelé irányuló elektromoz mezőben elengedónk egy eletrontm, melynek tömege 9,1 * 10 ( a -19.en)

Milyen nagyságú és irányú elektromos mező hat az elektronra?


A válaszokat előre is köszönöm.

vagy pl ennél:

2, Adjuk meg egy Q= -5*10 ( a -7.en) C pontszerű töltés általl létrehozott elektromos mezőben a töltéstől r=0,1m távolságra a térerősség nagyságát és irányát!


2011. febr. 14. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elektromos térerősség iránya olyan, amilyen irányú erő hat az abban levő pozitív töltésre.

Szóval az elsőben a poz. töltésre hatna lefelé a térerősség által kifejtett erő, az elektronra felfelé hat.


A másodikban mivel negatív a töltés, a pozitív töltést az vonzani fogja vagyis a a térerősség a feladatban említett pontszerű töltés felé fog irányulni.

2011. febr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

OO már értem, (:

köszönöm szépen a választ (:

Ment a pont !!!

2011. febr. 14. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!