Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítenél? (matek) Nem tom...

Segítenél? (matek) Nem tom vmi jól ezt a feladványt. 3x+5 Ennek meg kell határozni a zérushelyét a -10 és 11 helyen.

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!!!!
2011. febr. 15. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

x=-10

3x+5, vagyis -30+5=-25


x=11


ugyanúgy 33+5=38

2011. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul írtad fel a feladatot, így értelmetlen. Vagy a zérushelyét keresed, azt az x értéket, ahol nulla a függvény értéke, vagy pedig a függvény értékét a megadott helyen. A "hely" mindig az x-et, az "érték" meg az y-t jelenti. Amit te írtál, az matematikától függetlenül sem értelmes, mert ha egy helyet kell keresni, akkor nem mondhatják meg, hogy melyik helyen keressük. Vagy keressük valaminek a helyét, vagy keressük, hogy mi van egy megadott helyen.


Hopp, ezt már mikor írtam, csak most látom, hogy nem nyomódott meg a gomb...

2011. febr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Már tom!!:)

Bocsi,rosszul írtam,nem zérushely,hanem helyettesítési érték.

2011. febr. 16. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!