Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerkesztési feladat, segítesz?

Szerkesztési feladat, segítesz?

Figyelt kérdés
Szerkesszük meg az ABC háromszöget, ha adott az AB oldalának felezőpontja, az AC oldalhoz tartozó magasság talppontja és az A csúcsnál levő \alpha szöge.
2011. febr. 20. 14:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Idáig jutottam:

Tudjuk, hogy egy általános háromszögben (ABC) ha AB felezőpontja F, és B-ből húzott magasság talppontja AC-n belül T, akkor AF=TF, mert T illeszkedik AB Thalesz körére, így AF és FT sugár, tehát egyenlő.

Így AFT egyenlő szárú háromszög, vagyis ATF szög is alpha.

Ha adott a magasságpont T és a felezőpont F akkor kössük össze, T-ben mérjük fel az alpha szöget, majd F-ből TF-el körözve megkapjuk az A pontot. Ezt F-el összekötve majd újra rámérve a B pontot.

És itt elakadtam, nem találok adatot a C csúcs szerkesztéséhez.

Tehát eddig megvan az AB oldal alpha szög és az AC-t tartalmazó félegyenes.

Tudnátok segíteni?


A diszkusszió pedig gondolom az lesz, hogy alpha hegyes, derékszög, tompa szög.

Ezeket az eseteket vévig vizsgálva ugyan ide jutottam, nincs harmadik oldal.

2011. febr. 20. 15:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Kezembe került ez az ötéves kiírásod. Igazad volt:

[link]

2016. febr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Köszönöm szépen, hogy foglalkoztál a feladattal és hogy igazoltad az állításomat.

Bevallom őszintén, már fel sem tudom idézni, hogy ez a feladat miként merült fel 5 évvel ezelőtt. Valószínű matek szorgalmi feladat volt.


Örömmel olvastam végig, úgy érzem ma már el sem tudnám kezdeni ezt a feladatot sajnos. Jó rég nem használtam a Thálesz kört, vagy a magasságpontot :)


Szóval köszönöm, hogy felidézted bennem a régi emlékeket :)

2016. márc. 6. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!