Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 10 cm sugarú körben az AB...

Egy 10 cm sugarú körben az AB húr és az AC átmérő 30 fokos szöget zár be. Mekkora a BC szakasz hossza?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek megoldani a példát. Én arra tippelek, hogy a központi szög 60 fokos, és így a BC szakasz 10 centis, de lehet hogy tévedek.
2011. febr. 26. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól tippelsz.

Derékszögű háromszöged van, aminek B csúcsánál van a derékszög. (Thalesz-tétel) Így C-nél 60° lesz, hogy kijöjjön a 180° (belső szögek összege). Az ilyen háromszögekre pedig ismertek az oldalarányok, még akkor is, ha nem tanultál trigonometriát.

2011. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen a te középponti szöges megoldásod is tökéletes és logikus.
2011. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én AB oldalra tükröztem a háromszöget, így szabályos háromszög jött ki,melynek minden oldala 20cm, így a BC szakasz hossza 10 cm, ahogy ez nektek is kijött. Csak hát ezzel a módszerrel is neki állhatsz, vagy ha nagyon túl akarnád bonyolítani, felírhatsz rá egy szög függvényt.
2011. febr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: az első válasz alapja is ez. Általában a 30°-os derékszögű háromszögről meg szokták tanítani jóval a szögfüggvények előtt, hogy a 30°-kal szemközti oldal feleakkora, mint az átfogó.

Persze ha ennek a lépéseit részleteznénk, akkor pontosan a te gondolatmenetedet kapnánk. ;)

2011. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A matek gyönyörei. Hiába, nem halmozni kell az élvezeteket, hanem élvezni a halmazokat...
2011. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!