Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hat tojás között két romlott...

Hat tojás között két romlott is van. Véletlenszerűen kiválasztva a hat közül kettőt, mekkora a valószínűsége annak, hogy nem lesz közöttük romlott? (nekem a 33,33 százalékos valószínűség jött ki nem tudom h jó e)

Figyelt kérdés

Egy gép értéke használata során 10 %-kal csökkent. Újabb típus vétele céljából eladják jelenlegi értékének 3/4-éért. Az eredeti értékének hány százalékáért jutott az uj tulajdonos a géphez? (nekem erre 32,5 jött ki végül ezt sem tudom h jó e mert nem vagyok benne biztos)


Erre a két feladatra nincs ötletem: Összekevertünk 22,5 és 42,5 százalékos alkoholt? Milyen töménységű oldatot kapunk? (nem értem miért nincs odairva h menyit)


A másik : Egy üzemben a múlt héten 500 db terméket gyártottak amiből 20 sejelt. A minőség ellenőrzésen kiválasztanak 10 terméket az 500 közül. A)Hányféle választás lehetséges? B) hány esetben lehet pontosan 5 selejt a 10 között?


Lécci segitsetek... :D


2011. febr. 26. 16:33
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

Egy gép értéke használata során 10 %-kal csökkent. Újabb típus vétele céljából eladják jelenlegi értékének 3/4-éért. Az eredeti értékének hány százalékáért jutott az uj tulajdonos a géphez? (nekem erre 32,5 jött ki végül ezt sem tudom h jó e mert nem vagyok benne biztos)



x=0,9X*3/4=0,675X


x-az eladási érték

X -az eredeti érték


tehát67,5 %-os áron adták el

2011. febr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!