Tehát gyök(9+4*gyök2)=1+2gyök2
Az egyenlőség működik, csak nem tudom bizonyítani.
Hogy lehetne?
Légy szíves valaki magyarázza el.
2011. febr. 26. 16:47
1/5 DudoloPocok válasza:
9+4*gyök 2= 1+2*2*gyök2+4*gyök2*gyök2 ez egy teljes négyzet :
(1+2*gyök2)^2
2/5 A kérdező kommentje:
Az egyenlet másik felénél az 1+2*gyök2 akar lenni, csak a * jelet nem tettem ki.
2011. febr. 26. 17:06
3/5 A kérdező kommentje:
oh gyorsabb voltál, köszi :D
2011. febr. 26. 17:06
4/5 anonim válasza:
Az előző válaszban nem látszik a miért.
9 + 4√2
egy kicsit átalakítva
9 + 4√2 = 1 + 4√2 + 8
Mivel
8 = 2√2
9 + 4√2 = 1 + 4√2 + 2√2
A jobb oldal teljes négyzet
ezért
9 + 4√2 = (1 + 2√2)²
és
√(9 + 4√2) = ±(1 + 2√2)
5/5 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónál már értettem, de köszi; csak én nem vettem észre, hogy mindkét oldalt négyzetre kellett volna emelni és onnan már egyszerű. :)
2011. febr. 26. 19:42