Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Välaki egy "kis" életmentést?...

Välaki egy "kis" életmentést? 8. osztály matek. állítólag könnyű csak én vagyok ****

Figyelt kérdés

Az egyenletek-egyenlőtlenségeket ismételjük/vesszük és EGYÁLTALÁN nem értem.

Mikor mit kell kivonni,mikor adunk hozzá meg ilyesmi..

Valaki eltudná magyarázni vagy jó tippeket adni?

Esetleg példát mutatni vagy honlapot..

BÁRMI jöhet csak segítsen.. könyörgök valaki segítsen :/ :(


2011. márc. 8. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

az egyenletet inkább a 2 serpenyős mérleggel lehet a legjobban szemléltetni.


úgy módosítgatjuk az oldalán levő kifejezéseket, hogy az egyensúly (vagy egyenlőtlenség) fennmaradjon.

ha minusszal szorzod mindkét oldalt, akkor a kacsacsőr iránya megfordul...

2011. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2x+6=3x+2

Na ez egy egyenlet.Egyformán kell változtatni a két oldalát. az egyikre gyűjtöd az x-eket, a másikra csak a számokat.

Először mindkét oldalról elveszek 2x-et.

6=x+2

Aztán 2-t.

4=x

Kész.

Ugyanígy az egyenlőtlenséget, csak ott = helyett > vagy < van.Ha mínusszal kell szorozni, akkor a jel megfordul.

De mit nem értesz pontosan?

2011. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyenleteknél tulajdonképpen az a lényeg, hogy a "mérleg-elv" segítségével meghatározz egy ismeretlent. Hogy közelebb eljuss hozzá, kivonásokra, szorzásokra, összeadásokra is szükség lesz. Lehet, hogy 8.-ban szükség lesz a nevezetes algebrai azonosságokra:

(a+b)*(a+b)=a2+2ab+b2 (ha utána van a 2-es, akkor a a négyzeten)

(a-b)*(a-b)=a2-2ab+b2

(a-b)*(a+b)=a2-b2


Összeadás meg kivonás az úgy megy, hogy ha az egyik oldalról az egyik számot el szeretnéd "tüntetni", akkor ha negatív előjelű, hozzáadod az alaki értékét (nem vagyok biztos benne, előjel nélkül, pl. ha -16, akkor hozzáadsz 16-ot), ha meg pozitív, fordítva, kivonni. (vagyis 0-ra kell hozni) De a másik oldalon is ilyenkor el kell végezni ugyanazt a műveletet!


Szorzás főleg zárójelnél van. A zárójel minden tagját meg kell szorozni az előtte lévő számmal/másik zárójel tagjaival. ;)

2011. márc. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!