Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki éppen most sos-ben...

Valaki éppen most sos-ben adna egy Juhász Gyula - Magyar nyár 1918 verselemzést/esszét?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Rögvest. Várj egy kicsit.
2011. márc. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na. Én Petőfi verseivel vélek erős párhuzamokat felfedezni a sorok közt. Az első két sor határozottan János vitéz, "Tüzesen süt le a nyári nap sugára, az ég tetejéről a juhászbojtárra"


következő négy: A Tisza


"Legmesszebbről rám merengve néztek

Ködön át a mármarosi bércek"


ezzel mutat párhuzamot:


"Selyem felhői sápadt türkisz égnek,

Bolyongó vágyak mély tüzében égnek."


Azt ugye tudjuk, hogy Petőfi "forradalmi költő" volt, 1848/49-es szabadságharc. Az ő versei kísérték a szabadságharc kirobbanását. Ugyanakkor, az első világháború 1914-ben kezdődött, és 1918-ban már kapituláció volt... vagyis a háború vége, épp ezért különös, hogy a háború vége felé, amikor már csak nyögni volt ereje a magyar népnek, akkor szinte kétségbeesve próbál a költő felkelést, forradalmat prófétálni. Vagy talán épp ez is a lényege, hogy a nyomortól agyongyötört nép kínjában lázad. Erre utal az is, hogy "üres a kaptár", "néma, lomha" a táj, és "száz here pimasz"ról beszél - nincs aki dolgozzon, művelje a földeket. Mindenki a háborúban van. Talán a természet forradalma lehet ez, amely a magárahagyatottság ellen lázad?


Szerény véleményem egyébként, hogy a verselemzés továbbra is baromság (jó, ezt ne írd bele), a költő meg szeretett a szavakkal játszani. Szép vers is lett. Én meg egy barom vagyok, hogy alvás helyett ezzel szórakozom.


Remélem, tudod használni...

2011. márc. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Azért egy "köszönöm" jólesett volna :/
2011. márc. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
én megköszönöm neked, nekem sokat segített :)<3
2011. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is nagyon köszönöm, rengeteget segítettél!
2012. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!