Segítene valaki kiszámolni az alábbi 7. osztályos matekfeladatot? Algebrai kifejezéssel kellene.

Egy tál gombócnak a negyedrészénél 6-tal többet megettek, így a gombócok 60%-a maradt meg. Hány gombóc volt eredetileg a tálon?
2011. márc. 20. 11:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Hahó! Senki sem ért hozzá? (Ez a lányom matekházija, de nekem halvány lila fogalmam nincsen hogyan kell megoldani, de neki sem.)
2011. márc. 20. 13:03
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

vasarnap ebéd idö kicsit nehezeb gondolkozni de mégprobalom:

1/4x+6+0,6x = x /.4

x+24+2,4x = 4x

24 = 4x-3,4x

x = 24/0,6 = 40


Remelem erthetö, nem részletezem.

2011. márc. 20. 13:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a lányom nevében is. Nekem homály, de remélem hogy ő fogja érteni :)
2011. márc. 20. 13:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szivesen, ha velétlenü nem elég erthetö estére visza nezek és valaszolok.
2011. márc. 20. 14:08
 5/9 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek, a második sor nem világos. Hogy lesz 2,4x belőle?


Halvány emlékeim szerint az egyenlet ide-oda pakolgatása egyik oldalról a másikra még valamennyire érthető. Sajnos a gyerek is az anyjára ütött matekból. :(

2011. márc. 20. 14:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Szoval mégprobalom szövegel magyarazni csak kerlek ne figyljed a helyesirási hibakat: öszesen x gomboc

1/4=0,25x gomboc plusz a hat darab,+ 60 szazalek= 0,6x


0,25x+0,6x+6=x


6 = x-( 0,25x+0,6x)


6= 1x-0,85x következik 0,15x=6


x= 6:0,15 x=600:15= 40 gomboc volt.


Most más megoldas adtam igy lehet hogy egyszerüb.

2011. márc. 20. 19:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a segítségedet. Már csak egy dolog nem világos: az hogy következik 0,15x=6 az hogy jött ki? A többi világos, és tényleg érthetőbb mint az első. Bocsi, de én már régen jártam iskolába és akkor is megbuktam matekból :)
2011. márc. 20. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Szoval az ismeretlen számok x a egyenlösegnek az egyik oldalan az ismert számok 6 a masik oldalon.


0,25x+0,6x+6=x következik 6= 1x-0,25x-0,6x


6=0,15x maga az x=6:0,15 x=600:15=40

2011. márc. 20. 22:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Most már értem! Még egyszer nagyon szépen köszönöm!!!
2011. márc. 21. 06:29