Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van-e olyan prímszám? (folyt...

Van-e olyan prímszám? (folyt lent)

Figyelt kérdés
Van.e olyan prímszám, amely után pontosan 10összetett szám következik a természetes számsorban?
2011. márc. 20. 18:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ok, de mi a matematikai modellje a programnak?


Csak van egy módszer ami alapján számít, azt meg valaki levezette valamikor, ez érdekelne, vagy ennek a neve.

2011. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Jah, hogy pontosan :) ezt elnéztem..
2011. márc. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Na má megint alternatív matekot nyomunk :D:D:D


Felkötöm magam a Pí szárára!

2011. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Naa.. a helyes megoldás.. NINCS. És tényleg 11. amit én írtam :D A lényeg, hogy két prímszám különbsége 2-nek valahányadik szorzata (4,6,8,10,12,14... ) a második válaszolónak igaza volt :)
2011. márc. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Ok, de mi a matematikai modellje a programnak?


Csak van egy módszer ami alapján számít, azt meg valaki levezette valamikor, ez érdekelne, vagy ennek a neve."


mivel nem én írtam a programot, így csak tippelni tudok, hogy kb. hogy nézhet ki (max majd az a válaszoló, aki írta a programot, kijavítja, hogy mennyire nézett ki hasonlóan), mindössze kell egy prím tesztelő segéd algoritmus (ami egyes programnyelveken alapból bele van építve, ha meg nem, akkor simán megcsinálod ekkora nagyságrendben még úgy is, hogy az adott szám gyökéig minden számmal megnézed, hogy osztható-e), aztán szépen mész sorban a számokon ,és megnézed, hogy prímek-e, miközben nyilvántartja, hogy hány összetett számot talált a legutóbbi prím óta. Az első olyan prímet meg kiírja, ahol legalább 10 ilyen szám van.


ez azért nem az a szintű probléma, aminek matematikai modelljei meg furfangos megoldásai, főleg levezetései lennének, a program szépen végigfut a lehetőségeken, és előbb-utóbb talál valami megoldást.

2011. márc. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!