Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol dogám mondataim így...

Angol dogám mondataim így vannak? Alapfok?

Figyelt kérdés

Az első mondat:

- A sárga háloszoba falán van 1 falióra.= There is a clock the yellow bedroom's on wall.

második:

- Megint(újra) nem találod?= Aren't you looking for again?

harmadik:

- Hogy akartok közösen(együtt)menni a kosármeccsre.= How do you want to in the baskettball together. ITT A "TOGETHER"-T HOVA KELL RAKNI??

negyedik:

- Még mindig nem kel fel korán. = She doesn't wake up still early.

ötödik:

- Késő este mindig a szekrény előtt alszok el.= I fall asleep in front of the wardroe late night.

hatodik:

- A postáig megyek. Miféle nővel megy Olaszországba?= I'm going to until the post office. What kind of woman is he going in Italy.


Aki ráért segítsen. Nagyon megköszönném :)


2011. márc. 26. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Hajjajj, van benne hiba rendesen :) Nem vagyok perfekt angol az biztos, de megpróbálom jól leírni őket.


1. There is a (wall)clock on the yellow bedroom's wall.


2. A looking az biztos nem találnit jelent.

Do you not find it again?


3. Kimaradt az ige..

How do you want to go together onto the basket match?


4. Rossz helyen van a still.

She still doesnt wake up early.


5. Rossz a szórend, nincs ott a mindig.

Late night I always fall asleep in front of the wardrobe.


6. Itt bizonytalan vagyok kicsit, de itt szerintem nem az untilt kell használni.

I'm going up to the post office. With what kind of woman does he go into Italy.

2011. márc. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előbbi válaszolónak is vannak hibái.


2. Don't you find it again?

3. How do you want to go together to the basket match?

4. He/she still doesn't wake up early.

5. I'm going up to the post office. With what kind of women is he/she going in Italy?


(Azt a lookingot akkor használják, ha keresel valakit. Pl. I am looking for Sarah. - Sarash-t keresem.)

2011. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettetek.
2011. márc. 26. 16:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért egy aposztróf oda nem írását ne nevezzünk hibának, egyszerűen csak lusta voltam odaírni, de gondolom ő is tudja hogy kell :) a 2. mondat meg szerintem teljesen mindegy, max szebben néz ki úgy
2011. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!