Légy szíves valaki segítsen. Múlt órán még értettem de most azt se tudom hogy fogjak hozzá.

Előre is köszönöm.


2011. márc. 29. 15:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy úgy kell kiszámolni hogy négyzetgyök alatt mű*r*g? És ha annál gyorsabban megy akkor nem tudja bevenni?
2011. márc. 29. 15:57
 2/3 Walter_Dornberger ***** válasza:

nézzük!


A centripetális gyorsulás a körpályán:

Vk*Vk/r


newton 3:

F=m*a itt Fcp= m* acp azaz a centripetális erő 1000*15*15/40= 50*15*15 =11250 N


a kerék meg tud tartani Fs erővel ami u*m*g, azaz 0.2*1000*9,81 = 200*9,81 = 1962 N


Vagyis elszáll.

2011. márc. 29. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:

1000*15*15/40= 50*15*15 =11250 N


Nem megy a fejszámolás!


1000/40=100/4=25


1000*15*15/40=25*15*15=5625N

2011. márc. 29. 18:19