Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalom házifeladat (? )...

Irodalom házifeladat (? ) Nagyon nehéz!

Figyelt kérdés

"Na'Coxypan festője", jellemzésül ezt írta: "Na'Coxypan egy város neve, mely túl fekszik minden geográfián, túl a földgömbön, testetlen asztrál lények lakják, felfoszlott formájúak, sápadt színük csak éppen dereng, cselekvésük erély nélkül való imbolygás. Némelyik színné vált illatnak hat...Ott nincs erő, nincs akarat, nincs semmiféle mérhetőség. Mint felesleges lom, ki van belőle vetve a gondolkozásnak ama sínje, amit mi a földön logikának nevezünk..."


A fenti idézet egy XX. század fordulóján alkotó festőművész Gulácsy Lajos álomvilágát mutatja be röviden. Fejtse ki álláspontját néhány irodalmi vagy filmes alkotás segítségével arról, hogy hogyan folytatódik tendenciaszerűen a XXI. században is az idealizált álomvilágok megteremtése! Fogalmazásában térjen ki a tendencia okaira, esetleges követelményeire!


2011. ápr. 3. 12:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Légyszi segítsen valaki , mert fogalmam sincs mit írhatnék és nem szeretnék megbukni. :S
2011. ápr. 3. 12:41
 2/7 anonim válasza:

talán tudok segíteni. tehát ez a világ ez egy álomvilág, ami a földön túl van. az asztrál lények azok egy másik síkon vannak(az asztrál síkon, mi pedig a fizikai síkon vagyunk, a fizikai sík ugye azért az, mert látsz, érzel, tapintasz, itt minden dinamikus, az asztrál síkból pedig ezek kimaradnak. utánanéztem az asztrál utazásnak még régebben, ami egy testen kívüli állapot, a "3. szemeddel" látsz... bár látod a környezetet, olyan világba is elutazhatsz, ami nem létezik, de ez nem lényeg:D) szóóval abban a világban tulajdonképpen nincsen semmi, csak képzelet. csak az van, amit elképzelsz, amit te megteremtesz a gondolatoddal.

valószínű, hogy ez a világ azért az ideális, mert magadnak nem képzelsz el rosszat, és csak jó, vagy semleges létezik. nincsenek érzések. az lehetsz, aki akarsz, mert a te képzeleteden múlik (pl: némelyik színné vált illatnak hat).

ugye ez a XX. századi álláspont, a kérdés pedig az, hogy ez hogyan folytatódik tendenciaszerűen(gondolom mivel a romló tendencia azt jelenti, hogy 5-4-3-2-1, így itt is valahogy ezt érti). tehát hogyan változik az emberek álláspontja erről az álomvilágról, hogyan változik ez a pont. és azt kell megmagyarázni, hogy ennek a változásnak mi az oka, miért változik meg az emberek álláspontja az álomvilágról, és ennek az álláspont változásának mi a következménye.

gondolom nem a semmiben lebeg azért ez, így tudsz mondani irodalmi példákat, vagy utánanézhetsz a neten, hogy másoknak milyen az álomvilág.

remélem segítettem(:

2011. ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

bocsi félreolvastam xD következmény helyett követelmény:D

akkor azt meg gondolom úgy érti, hogy vannak-e elvárások az álomvilág kialakításában...

2011. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, én írtam rosszul. Az tényleg következmény.

Köszönöm a segítséget!

2011. ápr. 3. 16:31
 5/7 anonim válasza:
kérdezhetek valamit? ez hova kell? úgy értem, hogy középiskolás kérdés, hányadik osztályos..?
2011. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
11
2011. ápr. 3. 19:43
 7/7 anonim válasza:
nekem is ez a házi feladatom :D
2011. máj. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!