Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek háziban kérnék segítsége...

Matek háziban kérnék segítséget. Nagyonsürgőőőőős!?

Figyelt kérdés

Hányféle hosszúságú lehet a téglatest két csúcsa közötti távolság? Számítsuk ki az összes lehetséges távolságot, és állítsuk őket növekvő sorrendbe, ha a téglatest élei:

a, 1cm, 2cm,3cm b,5cm 12cm 20cm c,gyök6cm, gyök10cm, 3cm.



2.

Számítsuk ki a kockalapátlóinak és testátlóinak hosszát ha a kocka éleinek hosszúsága

a,1m b,5dm c,10mm



köszi:D


2011. ápr. 5. 17:31
 1/3 anonim válasza:

Nem írtad le hogy mi a problémád, vagy hol kell benne segítség...

Remélem nem azt várod hogy majd helyetted csináljuk meg.

2011. ápr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt, hogy hogy álljak neki. Hiányoztam a résznél és nem értem. ha egyet megcsinálna vki talán utána menne nekem is a többi
2011. ápr. 5. 17:41
 3/3 anonim ***** válasza:

A Pitagorasz-tételt ugye tudod?

A téglatest egyik oldala például olyan téglalap (a. feladatban) aminek oldalai 2 cm és 3 cm. Ezek egyben a szomszédos csúcsok távolságai. A téglalap átlóját a téglatest lapátlójának nevezzük és most e -vel jelölöm:

Pitagorsz-tétellel: e=négyzetgyök(4+9). A közelítő értéke táblázatból vgy számológéppel.

A testátló hossza ugyanígy, csak ott az egyik befogó az egyik lapátló. (csinálsz egy jó rajzot és látod.)

Az összest így kell csinálni.

2011. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!