Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hányféleképpen tudom kiolvasni...

Verjoy kérdése:

Hányféleképpen tudom kiolvasni a határozott szót? Csak próbálgatással lehet ezt megoldani? H A T Á A T Á R T Á R O Z O T O T T

Figyelt kérdés
Már kb 10x kezdtem el de mindig más eredmény jön ki!
2011. ápr. 9. 15:23
 1/10 A kérdező kommentje:

Hatá

atár

táro

zot

ott

2011. ápr. 9. 15:25
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy hányféleképpen?

Imádom az ilyen feladatokat, de ezt most nem értem.

2011. ápr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hát elég hülyén tom leírni,mert nem lehet sorközöket írni de leírom szöveggel az ábrát,és ha egy lapra ha leírod lehet megtood már csin:

HATÁ ; ATÁR ; TÁRO betűk egy vonalban vannak egymás alatt, míg

a ZOT ; OTT betűk az előző hármas utolsó betüjeinek, végénél kezdődnek! Csak jobbra és lefelé lehet heladni a betű között a H-tól indulva!


Remélem így egy kicsit jobb a megfogalmazásom!

2011. ápr. 9. 16:51
 4/10 Rayleigh ***** válasza:
(5 alatt a 2)*(4 alatt az 1)
2011. ápr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Rayleigh ***** válasza:
Jah, a magyarázat, az o betűig, ami jobb alul van, 5 lépésből tudunk eljutni, ebből 3 mindig jobbra, 2 mindig le. Tehát 5 lépésből ki kell választani 2-t (vagy 3-at, a végeredménynél nem számít, (n alatt a k) definíciója alapján), úgy, hogy nem számít a sorrend. Ebből jön az 5alatt a 2. Az o betűtől a T betűig 4 lépés, hasonlóképpen kiszámoljuk, hogy ez 4 alatt az 1 (vagy 3). És a szorzatuk kell, mivel bármelyik esethez bármelyiket rendelheted, remélem érthető voltam.
2011. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ez totál sík számomra hiába!!
2011. ápr. 9. 17:58
 7/10 kanóc ***** válasza:

Bár Rayleigh már válaszolt, mutatok egy alternatív megoldást:


Egyszerűsítsük a feladatot úgy, hogy a betűk egy téglalapot töltsenek ki. A bal fölső sarokból háynféleképpen juthatunk el a jobb alsóba, ha mindig csak jobbra vagy legelé léphetünk?

Táblázatkitöltéses módszer:

A bal fölső sarok a kezdőpont, ide csak egyféleképpen juthatunk el, beírunk hát egy egyest.

Első sor, második mező (1,2): ide is csak egyféleképpen juthatunk, (1,1)-ből, ide is 1-est írunk.

Az első sor minden mezőjébe egyest írhatunk, sőt az első oszlop mezőibe szintén.

(2,2): ide az (1,2)-ből, vagy a (2,1)-ből juthatunk. Mivel mindkét mezőben 1-es van, ezért a (2,2)-be 1+1=2-t írunk.

(2,3): ide a (2,2)-ből vagy az (1,3)-ból érkezünk. 2+1=3 kerül ide. stb, végül megkapod a jobb alsó sarok értékét úgy, hogy balról jobbra és fentről lefelé haladva az üres mezőkbe mindig a bal és a fölső szomszéd értékének összegét írod.

Az eljárás akkor is működik, ha a minta - mint pl. most is - nem téglalap alakú.

2011. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
pfuuuuu... ez ilyen bonyolult???
2011. ápr. 9. 19:46
 9/10 kanóc ***** válasza:

Nem bonyolult, csak nem tudtam egyszerűel leírni.

Valahogy így kell:


1 1 1 1

1

1


1 1 1 1

1 2

1


1 1 1 1

1 2 3

1


stb.

2011. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de at hiszem még mindig nem világos!! A kombinatorika nem való nekem!!
2011. ápr. 10. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!