Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. , milyen tulajdonságokkal...

1. , milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie a jó ivóvíznek? 2, . A légköri jelenség heves eső, amelyet elektromos kisülés villámlás kíséri? (7 - betü) 3. , A folyó vízszintjének vízmércén mért értéke? ( 8 betű)

Figyelt kérdés
sziasztok léci segítsetek nem tudom :P Keddre adták fel arra kell megcsinálnom !!
2011. ápr. 17. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

2. Zivatar

3. Vízszint

Az egyesre pedig mondatban kell válaszolni?

A víz színtelen, szagtalan, íztelen folyadék, az ivóvíz jó ízét a benne oldott ásványi anyagok adják meg.

2011. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszike és ha még ebben tudnál segíteni nagyon nagyon megköszönném :P

1., Az anyag átmenete gáznemű halmazállapotból cseppfolyós halmazállapotba ? (11 betü)

2., CSapadékból a talaj felszínén elfolyó víz ? 12(betü )

2011. ápr. 17. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:

gázból cseppfolyósba elvileg: lecsapódás (de ez kevés)

elfolyó víz: csurgalék víz


Az ivóvíznek színtelennek (átlátszónak) kell lennie, szagtalannak, kellemes ízűnek (nem lehet túl édes, sós, keserű stb, ami különböző talajból kikerülő vizeknél előfordulhat). Ne legyen túl kemény, sem túl lágy, ami azt jelenti hogy éppen megfelelő mennyiségű kálcium és magnézium van jelen az ivóvízben. Kb 12°C-osnak kell lennie, és nem tartalmazhat az egészségre ártalmas anyagokat.

2011. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Közben eszembe jutott a lecsapódás idegen nevén KONDENZÁCIÓ, ez lesz a helyes, második voltam.
2011. ápr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszike !! ha van facebookod vagy msn-d akkor léci ird le mert megszeretnélek ismerni !
2011. ápr. 18. 18:51
 6/6 anonim válasza:
köszike, mert én is komplex versenyes vagyok, így legalább nem kellett őket keresgetnem:D:D:D hehe
2011. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!