Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítség! Ábel a rengetegben-K...

Segítség! Ábel a rengetegben-Ki mondja el a történetet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:

na, ez egy tényleg nagyon jó könyv. Senki nem sírhat, hogy kötelező olvasmány és szar.

olvasd el, hülyére röhögöd magad rajta.

2011. ápr. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Google?


[link]

2011. ápr. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el! Nem árt ha egy kicsit kultúrálódsz!
2011. ápr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2. <-- köszii :)

De nekem holnapra kellene,és elolvastam az 1. részt,de nem bírtam megtalálni,hogy ki meséli. Ám el is fogom olvasni.

2011. ápr. 18. 23:37
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok, jaaa, értem... hogy ki meséli el. Hát maga Ábel:


A főhős egyes szám első személyben meséli el a vele történt kalandokat, az emberekkel való találkozásait. A könyvben tehát mindent Ábel szemével látunk, végig az ő értékrendje érvényesül. Az ilyen műveket én-regényeknek is szokás nevezni, de ez önmagában nem műfaji meghatározás. A prózai nagyepika műfajai közül az Ábel a rengetegben a fejlődésregény hez áll a legközelebb: fiatal hőse ijesztő nyomorúságból önnön lelke fényessége által emelkedik a legszebb emberi eszmékhez. – Az Ábel-történet tart ugyan valamiféle távoli kapcsolatot az ún. pikareszk-regényekkel, mégsem sorolhatjuk ezek közé, mivel az Ábellel történt események forrása nem a főhős kalandvágya. Legföljebb az egyik bomba („vaskörte”, „vastök”) felrobbantását vezethetjük vissza a kalandokat remélő kíváncsiságra.



Fogalmak:



Énregény: regénytípus; az elbeszélő szereplőként, egyes szám első személyben adja elő az átélt vagy elképzelt eseményeket.



Csavargóregény: a pikareszk regény más elnevezéssel. A pikareszk regény ( kópéregény, csavargóregény, utazási regény, kalandregény ) is rendszerint önéletrajzi formában írt mű; többnyire serdülő korú hőse állandóan úton van, változatos kalandok során megy át, de különösebb jellemfejlődés nélkül; gyakran a szélhámosok, csavargók, bűnözők alvilági életét éli. [A pícaro (píkaró) spanyol szó; jelentése: imposztor, kópé, vagány, kalandor, zsivány.]



Utazási regény: a pikareszk regény más elnevezéssel.



Kalandregény: regénytípus; a történet középpontjában a hős kalandos helyzetei, megpróbáltatásai vagy hőstettei állnak, elsősorban a szórakoztató jelleg dominál, de tanító szándékú fajtái is vannak.



Pikareszk regény: ( kópéregény, csavargóregény, utazási regény, kalandregény ) rendszerint önéletrajzi formában írt mű; többnyire serdülő korú hőse állandóan úton van, változatos kalandok során megy át, de különösebb jellemfejlődés nélkül; gyakran a szélhámosok, csavargók, bűnözők alvilági életét éli. [A pícaro (píkaró) spanyol szó; jelentése: imposztor, kópé, vagány, kalandor, zsivány.]



Fejlődésregény: (más szóval: nevelődési regény ) olyan nagyepikai mű, amelynek központi témája a rendszerint fiatal hős fejlődésének útja, a személyiség formálódása, kialakulása. Általában önéletrajzi jellegű, s ezért gyakori az én-forma.

2011. ápr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon,nagyon köszi!!! :)
2011. ápr. 18. 23:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincsmit! De azért olvasd el, legalább a rövidített változatot, az 10 perc!!!!! :)
2011. ápr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!