Egy parkolóban autók és motorok vannak. A parkolóban összesen 60 jármű áll, melyek kerekeinek a száma 160 darab. Hány autó és hány motor van a parkolóban?


Eddig jutottam (autó=a, motor=m):

a+m=60

2a+4m=160


Mivel egyenletrendszerként kellene megoldani, ezért a 2. egyenletből kivontam az elsőt, így ezt kaptam:

a+3m=100


Hogyan folytassam tovább?

Nagyon szépen köszönöm! :-)


2011. ápr. 19. 18:31
 1/5 anonim válasza:

Ne vond ki egymásból a két egyenletet, ha nem inkább fejezd ki az egyik egyenletből az egyik ismeretlent és azt helyettesítsd vissza a másik egyenletbe.

a+m=60 =>m=60-a

2a+4m=160 =>2a+4(60-a)=160

2a+240-4a=160

-2a=-80

a=40

m=60-a=60-40=20

2011. ápr. 19. 18:36
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és korrekt választ! Köszi!!!
2011. ápr. 19. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Két egyenletet akkor érdemes összeadni/kivonni, ha ezzel az egyik ismeretlen "kiesik".

Ha az első végig szorzod előbb kettővel, azután vonod ki .....

2011. ápr. 19. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Mióta van egy (a)utónak 2 kereke és egy (m)otornak meg 4? :-))


a + m = 60

4a + 2m = 160

A másodikat egyszerűsítve

a + m = 60

2a + m = 80

a másodikból kivonva az elsőt

a = 20

=====

az első egyenletből

m = 40

======

2011. ápr. 20. 00:41
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2011. máj. 1. 10:08