Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell ezt a középszintű...

Hogy kell ezt a középszintű kémia érettségi feladatot megoldani?

Figyelt kérdés
[link] Ennek az érettséginek a 8as feladatával van gondom. Pontosabban a 'c' részével. Én simán beszoroztam a reakcióhőket az 'a' feladatban kiszámolt anyagmennyiségekkel. Ez az etanolnál ki is jött, de a megoldásnál a metanol reakcióhőjét elosztotta 2-vel. Miért? Köszönöm!
2011. ápr. 22. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert a Q(metanol) értékét a reakcióegyenlet szerint 2CH3OH-val számolta ki. Ha ezt megszorozza még egyszer a molszámmal, akkor hamis eredményt kap, mintha kétszer annyi metanol lenne 100 cm^3-ben.

A B feladatban azt veszed alapul, hogy 2 mol metánnak mi a reakcióhője, a C-ben pedig hogy 2,472 mol metánnak mi a reakcióhője.

2011. ápr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ó tényleg, köszönöm szépen! De utálom, hogy mindig ilyen kis hülyeségeken botlok meg. :(
2011. ápr. 23. 09:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugi, én is a megoldókulcs megoldását próbáltam értelmezni és abból következtettem vissza. :)
2011. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!