Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalomjegyzéknél hogy kell...

Irodalomjegyzéknél hogy kell felsorolni az internetes cikkeket?

Figyelt kérdés

így csináljam, hogy:

-név (évszám) cikk címe és utána a link és hogy mikor lett letöltve


vagy így, hogy:

-internetes cím, majd letöltve ekkor és ekkor


szóval a lényeg, kell a cikk címe, ahol van szerző és cím is, vagy csak simán, hogy http:// vagy elég csak a www?


2011. ápr. 23. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk elég volt a szervezet neve, akihez tartozik a honlap, és a honlap címe http-vel, de gondolom ez már részlet kérdés. Én mondjuk komolyabb hangvételű "dolgozatot", amiben forrást kellett megjeleníteni egyetemen írtam, itt különböző vízügyi igazgatóságok, szolgáltatók, stb honlapjait használtam, ahol minden cikkre külön hivatkozni értelmetlen lett volna.

Nem mindegy hogy milyen témában írsz, és hova... ha egy adott oldalról több cikket is leszedtél, akkor fölösleges cikk címet írni szerintem, elég egyszer hivatkozni a weblapra.

2011. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

TÓTH Károly- Kutyák, 1995 < [link] .....> [letöltés dátuma]

Így kell hivatkozni.

2011. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
fősulis szakdogához kellene
2011. ápr. 23. 16:15
 4/6 A kérdező kommentje:

és ezt minden interentes címnél meg kéne csinálni? :S

és ha az nem egy cikk, hanem csak infot szereztem onnan?

2011. ápr. 23. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mindenképp oda kell írni mindet. Mi legalábbis így tanultuk.
2011. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ok, köszi a válaszokat!
2011. ápr. 23. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!