Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Esszét kell irnom irodalomból,...

Esszét kell irnom irodalomból, de még soha nem csináltam. Hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
Szabadon birunk választani egy költőt és annak stilusát. Ennyi amit tudok mondani.Tovább nem tudom folytatni mivel soha nem is csináltam ilyet.Segitsen valaki
2011. ápr. 27. 21:27
 1/1 anonim válasza:

Nem mondta el a tanár órán? Mekkora terjedelemben kell?

Alapvetően 3 főbb szakasza van:

-bevezetés: nagy vonalakban bemutatod a stílust, a keletkezéséről írhatsz, arról hogy hol kezdődött el és miért

-tárgyalás: itt bemutathatsz néhány írót, a műveiket, ezeket lehet jellemezni pár szóval, hogy pl. mennyire illenek rá a stílusjegyek, stb.

-befejezés: itt leírhatod a véleményedet a stílusról, hogy miért ezt választottad.


Nagyjából ennyi, persze több bekezdés is lehet benne, de alapvetően ez a 3 fontosabb része. Persze ahány esszé, annyi fajta, ez csak egy tipp volt.


Remélem tudtam segíteni, sok sikert! :)

2011. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!