Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyenlőtlenséget hogyan kell...

Egyenlőtlenséget hogyan kell ellenőrizni? Hogy azt elfogadják érettségin!

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Én legszívesebben grafikusan ellenorzom. Ha az eredeti egyenlőtlenség nagyon összetett, akkor az egyszerűbb alakra hozott változatát veszem. Mindkét oldalt, mint 1-1 függvényt ábrázolom és megnézem, hol, melyik a nagyobb.

A másik lehetőség, hogy behelyettesítéssel ellenőrzöm:

- az egyenlőséget is,

- egy tetszőleges értéket helyettesítek a megoldás intervallumából (és tényleg igaz)

- egy tetszőleges értéket helyettesítek a "nem igaz" intervallumból (és meglátom, hogy tényleg nem igaz!!)

Ha szükséges írjál egy példát és azon megmutatom az ellenőrzést.

2011. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem köszönöm, és úgy is lehet, hogy egyenlőségnek tekintem? és ha ugyan az jön ki jobb és bal oldalra akkor jo vagyok? vagy az úgy nem jo?
2011. máj. 1. 17:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Megnyugtató ha az egyenlőség kijön, de attól még lehet, hogy pont fordítva írtad le az egyenlőtlenség megoldását.

Például -x^2+4<0 ? +2, -2 jó az egyenlőségre, de ...

2011. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!