Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik az a két különbség és...

Melyik az a két különbség és két hasonlóság a középkori Német-római Birodalom és Franciaország között? (10-15 századok)

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:

OFF: Erre én is kíváncsi lennék... o.O

Amúgy honnan van ez a kérdés, milyen feladatban?

2011. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ezek jutnak eszembe:

Franciaországban erős a központi hatalom, míg a Német- Római Császárságban(főleg a nagy interregnum időszaka után) a központi hatalom és ezzel a császár hatalma szinte jelképes, nem övé a valódi hatalom. Franciaország királyság, míg A N-r Bir. császárság, a császárt a 7 választófejedelem választotta, vagyis a császárok nem örökléssel szerezték a címet.

Körülbelül ennyi eltérés jut eszembe :D Persze vannak nyilvánvaló hasonlóságok is, de gondolom komolyabbakra vagy kíváncsi... amúgy engem is foglalkoztat a kérdés, szóval valaki igazán megválaszolhatná :D

2011. máj. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Eléggé sok különbség és hasonlóság van, lehet konkretizálni kéne!

Különbség pl.: Német-Római birodalomban császár uralkodik, akit a választófejedelmek választanak meg, Franciaországban pedig királyság van, ahol erősebb központi hatalom.

Hasonlóság: városok fejlettek, virágzó kereskedelem...

2011. máj. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez a tankönyvünkben van két oldalas esszét kell írni a két államról és ezt a pontját nem igazán tudtam
2011. máj. 3. 17:41
 5/5 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat ment a +
2011. máj. 3. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!