Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent az, hogy oxidáló...

Mit jelent az, hogy oxidáló vagy redukáló hatás?

Figyelt kérdés
szmoghoz kapcsolódóan kérdezem, mert van a Londoni (redukáló) és Los Angelesi (oxidáló) típus. Valaki ha tudja egyszerűen fogalmazza meg nekem, köszönöm !!! :)
2011. máj. 4. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően viszonylag nagy különbség van közöttük, bár ezt a laikusok nem valószínű hogy észlelik. Megosztom amennyit én tudok róla, nem tudom ezzel mennyire segítek.


A redukáló hatású szmog pl fosszilis tüzelőanyagok nagymértékű használatától jön létre. Lényegében korom, ami összekeveredik a felszálló porral. Valamiféle kémiai reakciók játszódnak le, amikor a levegő eléri a telítettségi állapotot, és a végén köd vagy rosszabb esetben savas eső alakul ki. Fagypont körüli hőmérséklet kell hozzá, így elsősorban télen fordul elő, magas légnyomás, magas páratartalom és szélcsend.


Az oxidálótípus inkább nyáron fordul elő, ehhez meleg kell és erős napsütős gyenge légmozgással. Ez inkább az autók által kibocsátott anyagoknak köszönhető

2011. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!