Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Rómeó és Júlia fogalmazás!...

Rómeó és Júlia fogalmazás! Segítségek?

Figyelt kérdés

Két választásunk van.


1). Júlia "szolgája,,

2.) Rómeó "szolgája,,


Mivel lány vagyok, úgy döntöttem, hogy Júliát választom.

A fogalmazás lényege az, hogy egy kívülálló szemével kell bemutatni. Nem muszáj, hogy végig a történetről irjak.

Fel lehet hozni júlia viselkedését, izlését, stílusát stb.

Neten is nézelődtem, de nem nagyon találtam, olyan oldalt ami a segítségemre lehetne.

14/L


2011. máj. 6. 16:36
 1/5 anonim válasza:
Ha Júliát választottad írj róla.Pl.:Ő egy tapasztalatlan fiatal lány,akit megérintett a szerelem,viszont nagyon erős jellemű,mivel kitart a szereleme és az elvei melett.Nem pontosan tudom miről kell írnod.Szívesen segítek ha gondolod.(kedvencem!!!)
2011. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen például ez is jó. :)

amúgy mind1, hogy miről írunk. Az a lényeg, hogy a dada vagy egy "szolga" szemével kell látnunk a dolgokat.

a dada elég jól ismeri júliát. ezért gondolom a fogalmazásba is sokat kell a visekedéséről mesélnem.

de milyen a viselkedése? erre lennék kíváncsi.

vagy a stílusára, modorára, stb.

2011. máj. 6. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:
A dada nagyon jól ismeri júliát, igazából ő nevelte fel, ő szoptatta, anya-lány viszony van közöttük. Nagyon szereti is Júliát, gyönyörűnek, tökéletesnek gondolja, igyekszik neki mindenben segíteni. Júliában egyszerre van meg a fiatal, félénk kislány, hiszen nem meri felvállalni a szülei elött a Rómeó iránt érzett szerelmét, de mégis elég bátor (a mű előrehaladtával egyre bátrabb lesz) hiszen pl amikor Lőrinc barát az altatót adta neki, akkor semmi sem garantálta hogy tényleg fel fog ébredni utána, és nem hal meg. Nemtudom pontosan miről kell írnotok mondjuk...
2011. máj. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hát szerintem az a szófogadó csendes kislány.Az a tipikus jó kislány.A dada szemével:nem helyesli a dolgot,hogy Rómeóval összejön,mert kerüli a vitát,de annyira szereti Júliát mint a saját lányát,és nem akarja szenvedni látni.Segít neki mindenben,mert látja,hogy boldog és sugárzik a boldogságtól.A pap meg megint jóságos,ő mindig jót akar és ő is a viszályt elkerűlve segít a lánynak.Az anyja túlságosan elvan foglalva önmagával,hogy jól nézzen ki stb.A lánya nevelését is átadta a dadának,ő csak hébe-hoba "jelentkezik" a lányánál.Nemtörödöm típus.Nem az a tipikus anya.Az apja az pedig régi módi,csökönyösen ragaszkodik a szabályokhoz,mit szólnak ha....stb.Nem tudom tudtam-e segíteni,de szeretnék.Első voltam.
2011. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm

sokat segítettetek. :D


jöhetnek még válaszok.

2011. máj. 6. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!