Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Excelben ilyet hogyan lehet...

Excelben ilyet hogyan lehet csinálni? (elvileg több megoldás is van)

Figyelt kérdés

Na szóval, próbálom érthetően leírni: van egy oszlop, ebben az oszlopban kb. 9000 sor van. Minden sorban különböző dátumok vannak, ilyen formátumban pl.:2009.10.16. A feladat az lenne, hogy valahogy jelölni kéne(színnel vagy tök mindegy hogy mivel) azokat a napokat, amelyek hétvégére estek..


Én erre már sosem jövök rá, szóval nagyon szépen köszönöm, ha valaki tud ebben nekem segíteni!


2011. máj. 15. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Megcsinálok neked egy mintát excelben. Bocs, ha bonyolult lesz, de

1. imádom a ha függvényt.

2. nekem nem bonyolult.

2011. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi és elküldöd az e-mail címemre?
2011. máj. 15. 15:41
 3/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt könnyebb is megoldani Ha függvénnyel. Szóval ha csak arra van szükséged, hogy mi a hétvége, akkor egy ilyen függvény megoldja neked:


=HA(HÉT.NAPJA(A1)=1;"Hétvége";HA(HÉT.NAPJA(A1)=7;"Hétvége";"Nem hétvége"))


Ahol az A1-es cellába írtad a dátumot (ezt szabadon átírhatod).

A végeredmény az, hogy kiírja, hogy "hétvége" vagy "nem hétvége"

Ha arra is szükséged van, hogy kiírja, hogy melyik milyen nap, arra is tudok neked írni egy függvényt, ha kéred.


Ja, és ne lepődj meg, hogy az első napot hétvégének jelöltem (HÉT.NAPJA(A1)=1), mert az excelben a 7. a szombat, az első a vasárnap.

2011. máj. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
És ha színezni is akarod, akkor feltételes formázásban ott, ahol szövegtartalmat írhatsz be beírod, hogy "Nem", beállítod a színt amit szeretnél kitöltésre, betűre, és kész. Ezután csak a "Hétvége" feliratok maradnak színezetlenek.
2011. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Csak este tudom kipróbálni, most el kell mennem otthonról, de majd írok, ha valami nem stimmel. Ok?
2011. máj. 15. 15:56
 6/15 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan.
2011. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja, de most nézem. Ebben az a gáz, hogy jó lenne, de nem a hétvége feliratot kell jelölni, hanem magát a dátumot!
2011. máj. 15. 16:04
 8/15 anonim ***** válasza:
Megnézem neked és ha tudok segíteni, akkor írok. Csak azért vagyok ilyen bizonytalan, mert ilyet még nem csináltam, de mindjárt megnézem és írom.
2011. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. máj. 15. 16:06
 10/15 anonim ***** válasza:

Kemény volt, mert ilyet még nem használtam. Szóval ez még nekem is új volt, de rájöttem (fuh, kicsit sokáig tartott, de örülök, hogy tanulhattam valamit, az excelt szeretem)

Lépések:

Mindenek előtt jelöld ki az összes formázni kívánt adatodat.


1. Kezdőlap fülön kattints a feltételes formázás menüpontra.

2. Válaszd ki a "Szabályok kezelése..." almenüt.

3. Adj hozzá két új szabályt.

4. Szabályok szerkesztése:

-Az egyik szabályt válaszd ki, majd "Szabály szerkesztése..."-ébe kiválasztva a "formázandő cellák kijelölése képlettel"-t írd be pontosan ezt:

=HÉT.NAPJA(A1;1)=7

Majd állíts be színt is.

-Most a másik szabályt válaszd ki, majd "Szabály szerkesztése..."-ébe kiválasztva a "formázandő cellák kijelölése képlettel"-t írd be pontosan ezt:

=HÉT.NAPJA(A1;1)=1

Majd állítsd be (ugyanazt) a színt.


Nyomj egy "Alkalmaz"-t és megvagy. Legalábbis nekem a hétvégéket jelöli ki :)

2011. máj. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!