Segitenétek a matek házimban?


Le kell irni függvénnyel az idő-út összefüggést,majd ábrázolni kell(de ez a része nem kell)

a, egy jármű a megfigyelési pontból indul, sebessége 20 m/s

b, egy jármű a megfigyelési ponttól 500 m távolságra lévő pontból indul a megfigyelési pont felé, a sebessége 25 m/s

c, egy jármű a megfigyelési ponttól 20 m tábvolságra lévő pontból indul, a sebessége 15 m/s


2011. máj. 16. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

a)

s = v*t

s = y = f(t) = 20*t


b)

y = f(t) = 500 - 25*t


c)

gondolom, hogy itt arról van szó, hogy a megfigyelési ponttól tovább távolodik 15m/s sebességgel

y = f(t) = 20 + 15*t

2011. máj. 17. 21:37
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi.
2011. máj. 22. 12:16