Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vállalkozások pénzügyei?

Vállalkozások pénzügyei?

Figyelt kérdés

Nem tudom megoldani ezt a 2 feladatot, segítene valaki levezetni ha szépen kérem?


1) Egy társaság következő évi várható egy részvényre jutó osztalékát 240 Ftra becsülik. Mennyi a részvény elméleti árfolyama (piaci értéke), ha az osztalék évi növekedési üteme 4% és a befektetők által elvárt hozam 12%?


Képletet tudok, csak nem tudom használni, mert nem tudom mi mit jelent, annyit tudok, hogy r-> kamat.


Po= DIV / r-g



2) Egy részvénytársaságnak 1000000 db részvénye van forgalomban, és a társaság következő évi várható adózott eredménye 380 millió Ft. A társaság a nyereség 60%-át fizeti ki osztalék formájában, a ROE mutató értéke hosszabb távon 15 %. Számítsa ki a részvény piaci értékét (ftra kerekítve), ha a befektetők által elvárt hozam 13%.


Itt annyit tudok hogy a ROE -> a saját tőkére jutó nyereség. ROE = adózótt nyereség/ saját tőke.


Előre is köszönöm ha valaki segít.


2011. máj. 18. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ezt tanulok, és az a gáz hogy nálunk a tanár le sem adta az anyagot. Nektek van valami irásbeli anyag hozzá?

Ha lenne el tudnád küldeni a privát email cimemre. Addig probálkozok ezzel a feladattal.

2011. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia,


Tanár által diktált anyagom van hozzá, de nekem még így se megy. :( Ha gondolod bescanelem és elküldöm.

2011. máj. 18. 18:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, az biztos sok, akkor az nem kell. AMugy elég nehéz egy tantárgy. most megyek a héten másodszorra vizsgázni belőle.
2011. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem olyan sok, elküldöm szívesen. :) Hátha Te jobban boldogulsz majd vele. Nekem csak jövőre lesznek vizsgáim, de ez a tárgy egyáltalán nem megy, hiába figyelek, hiába készülök, semmi eredménye.
2011. máj. 18. 18:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Küldtem levelet.
2011. máj. 18. 19:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezek pofonegyszerűek, ha azt se tudod mi micsoda, elég nagy gáz.... Semmi kötlező irodalom nincs megadva?

Amúgy

1)

osztalék=DIV=240

osztalék évi növekedési üteme=g=4%, de a képletben 0,04 formában kell használni

a befektetők által elvárt hozam=r=12 szintén 0,12 alakban használod

a részvény elméleti árfolyama (piaci értéke)-ez a P0


Oldd meg.


2) P0 a kérdés, amit evvel a képlettel kapsz meg:

P0=DIV/(r-g)

A társaság a nyereség 60%-át fizeti ki osztalék formájában - ez az osztalékkifizetési hányad vagyis a DIV/EPS=0,6. Tudjuk, hogy a DIV/EPS=1-PR(Pr az újrabefeketetési hányad.

tehát PR=0,4

ROE=0,15 ezt tudod a szövegből

A g-t úgy kapod meg, hogy PR*ROE, ezt kiszámolod.

Azt is illene tudni, hogy az EPS=adózott nyeremény/összes részvény száma. Ezt is kiszámolod,a szövegben le van írva.

a befektetők által elvárt hozam 13% - tehát r=0,13

Megvan minden adatod, lehet megoldani a feladatot. És valami szakirodalmat szerezz be, ezek a lépzeő legalapabb és legkönynebb feladatok. Mondom ezt fél év pénzügy után turizmus szakon... =/

Na most tudod, hogy DIV/EPS=0,6

Kiszámoltad feljebb az EPS-t, behelyettesíted az egyenletbe és megkapod a DIV-et.

2011. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hopp, az utolsó 2 mondat kicsit följebb van mint kéne, de sztem így is bőven érthető.
2011. máj. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én még csak 2 hónapja tanulok vállalati pénzügyet. Könyvet eddig még nem sikerült szereznem, csak órai anyagom van... :/ Na akkor most neki esek, köszi még1x. :)
2011. máj. 18. 19:38
 9/9 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam!! :)) Köszönöm szépen a segítséget! ;)
2011. máj. 18. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!