elvileg 85,68 mm de nekem nem jön ki. Tud valaki segíteni?
2011. máj. 19. 12:43
 1/4 bongolo ***** válasza:
Nem minusz 80 az R2, hanem plusz 80. Ha azzal számolsz, kijön.
2011. máj. 19. 18:42
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudnál írni rá képlettel bizonyítást is mert nem találom a képletemet.
2011. máj. 20. 11:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Na megvan a képletem meg a számításom. De lehet rosz a képlet mert nekem ezzel +80-al sem jön ki! Te mit használsz? Írd már le a számítással együtt.
2011. máj. 20. 12:30
 4/4 bongolo ***** válasza:

1/f = (n-1)·(1/R1 + 1/R2)

= 0,51871·(1/100 + 1/80)

= 0,011671


f = 1/0,011671 = 85,6825 mm

2011. máj. 20. 17:43