Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy számolnátok ki ezt az...

Hogy számolnátok ki ezt az egyenletet: lg (10-x) = négyzetgyökalatt (x+1)?

Figyelt kérdés
2009. márc. 14. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
jól írtad le az egyenletet? mert ezt csak úgy lehetne megcsinálni ha mindkét oldalon legalább van egy lg
2009. márc. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Például iterálással, amihez nem tudom, hogy értesz-e. Egy a lényeg, érdemes próbálkozni. Így rá lehet jönni, hogy az x=0 gyöke az egyenletnek. Egyébként meg lehet próbálni mindkét oldalt ábrázolni. Véleményem szerint az x=0 az egyetlen helyes mo., de most fáradt vagyok...
2009. márc. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
képzeld nem értek az iteráláshoz, de valószínű ezt egy középiskolás írta, mert olyan egyenlet, és nem tanítják középsuliban, bocs, ha csalódnod kellett
2009. márc. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, én teljesen gondoltam, hogy nem ért egy középiskolás az iteráláshoz, viszont a függvényeket a középsuliban is tudják ábrázolni, épp ezért mondtam. Tegnap elgondolkodtam a megoldáson, miután kikapcsoltam a gépem, és teljes mértékben meg vagyok győződve affelől, hogy az x=0 az egyetlen helyes mo. De ábrázolva a két fv.-t látható, hogy az x=0 pontban metszik egymást, ez tuti. Tehát, ha a megoldást gimis módon kell bizonyítani, az ábrázolás a helyes módszer.

Persze ezt még így is nehéz középiskolás fejjel ábrázolni, de nem megoldhatatlan. Érettségiben biztos nem lesz. Otthonra házi feladat megoldására tudom javasolni a Geogebra nevű programot, amivel lehet fv.-eket ábrázolni, ellenőrizni a megoldásokat...

2009. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell tőle megijedni, nem olyan szörnyű ez! Az ránézésre látszik, hogy x=0 gyöke az egyenletnek. Ettől még lehetne más is gyöke, de ha jobban megnézed, a baloldal szigorúan monoton csökken, a jobb oldal szig mon nő, így csak egyetlen helyen metszheti a két függvény egymást, ezt az egy helyet pedig már megtaláltad. Tehát a megoldás x=0 és nincs több.
2009. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!