Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A szerkesztésem menete jó,...

A szerkesztésem menete jó, vagy sem (matek 7. osztály geometria)?

Figyelt kérdés

A feladat így szól:

szerkesszünk olyan egyenlő szárú háromszöget, melynek adott az alapja és a szemközti szöge (szárszög)!


Szerkesztés menete:

1. felveszem az alapot

2. mivel tudom, hogy az egyenlő szűrú háromszögnek az alapon fekvő két szöge egyenlő ezért a 180°-ból kivonom a szárszöget és az eredményt elosztom kettővel és megvan az alapon fekvő két szög is

3. összehúzom a metszéspontokat


Azért kérdezem ezt meg, mivel én így szerkesztettem de sehogy sem egyenlő szárú háromszög :D


2011. máj. 22. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az alap mindkét végéről ugyanazt a (180-szárszög)/2 szöget mérted fel, hogy nem egyenlő szárú? Ezt max szerkesztésben ronthattad el valahol...
2011. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kanóc ***** válasza:
Jónak tűnik, csak szerkesztés leírásakor fogalmazz "szerkesztésül": a szárszög kiegészítő szögét megfelezem.
2011. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szárszög legyen a "C" csúcsnál. Ebben az esetben az alap két vége az "A" és a "B" pont. Ezekből a pontokból vezetjük külön-külön a 2. pontban kiszámított szöget, vagyis megszerkesztjük a szárakat. Ahol találkoznak (metszik egymást) ott van a "C" pont. Ennyi.
2011. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm tényleg én rontottam ela szerkesztésben, rosszul szerkesztettem emg
2011. máj. 22. 12:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Másképp is elvégezhető a feladat. Ha érdekel még, leírom.
2011. máj. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!