Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek fogalmakban segítene...

Matek fogalmakban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Felírtunk címszavakat, amikből holnap dolgozatot írunk... és nem tudom hogy hol vannak a könyvben. Leírná valaki hogy a címszavakhoz milyen fogalmak vagy csoportosítások tartoznak? Köszi!


1. Transzformációk definíciói (4 db)

2. Háromszögek egybevágóságának alapesetei (4 db)

3. Szögpárok (például?)

4. Nevezetes vonalak (5 db)


Szóval hogy mik tartoznak oda, milyen fogalmak. Fontos lenne, mert szerintem így fogja kérni dogába is, hogy írjam le ezt meg azt, aztán jó lesz, ha azt se tudom miről van szó:/


Köszönöm szépen!!

14/L (9.o)


2011. máj. 23. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Keresd ki a könyvedben. Vagy a füzetedben, mert ugye rendesen jegyzeteltél órán.


Azért is, mert most ideírnak emberek, vagy azt kérdezi a tanár, vagy nem. De ha leírtad, amiről órán szó volt, akkor biztos lehetsz benne, hogy a dogában is az lesz.

2011. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bongolo ***** válasza:

Egyrészt egyetértek az előttem szólóval, mindenféleképpen nézz utána a könyvedben.


Néhány kulcsszó:


1) Transzformációk: forgatás, tengelyes tükrözés, középpontos tükrözés, nagyítás


2) Háromszög egybevágó: pl. ha két oldal es a közbezárt szög azonso, aztán ha egy oldal és a rejta fekvő két szög azonos, aztán ha két oldal és a nagyobbikkal szemközti szög azonos


3) Szögpárok: Párhuzamosa szárú szögek, csúcsszögek, váltószögek, merőleges szárú szőgek, stb.


4) Nevezetes vonalak: szögfelező, oldalfelező meröleges, súlyvonal, magasságvonal


És mindenféleképpen nézd meg a könyvedet, ahol ezekről ír, ott lesz minden, ami a dogához kell. Meg rég voltam már kilencedikes, nem tudom, miket kell ma tudni...

2011. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi, sikerült..
2011. máj. 26. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!