Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol ház segítség! Hogy...

Fuuton kérdése:

Angol ház segítség! Hogy csináljam a fogalmazást?

Figyelt kérdés

Fogalmazást kell írni Nature's Fury or Man's Folly - Nuclear Accidents címen holnapra, 1 gépelt oldalt, de nincs túl sok ötletem, hogy miről lehetne írni.

Ötleteket várnék, vagy egy kész fogalmazást!

Nagyon megköszönném nektek, ha komplett fogalmazást írtok, azt légyszíves privátba írd.

Előre is nagyon szépen köszönök minden segítséget.


2011. máj. 24. 19:47
 1/4 orsii3 válasza:

Sajna nekem sincs ötletem ilyen furi témára...

De amúgy te kis huncut, ha nem te írod meg, nem fogsz fejlődni, és az később neked lesz rossz egy érettségin, nyelvvizsgán...nem bántásként,csak egy jó tanács :)

2011. máj. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát tudom, de nagyon kéne egy fogalmazás bármi áron.
2011. máj. 24. 20:10
 3/4 bongolo ***** válasza:

Elég kevés idő van már holnapig, nem hamarkodtad el...


Szerintem a téma egyértelmű: A leginkább ráillő dolog most a Japán cunami és a Fukusima atomerőmű balesete. A természet tombolása volt a földrengés és a cunami, az emberi hülyeség pedig, hogy pont a tengerpartra telepítették az erőművet, és hogy alábecsülték a cunami lehetséges nagyságát.


Csernobil is ide hozakodna, de az nem az igazi, ott nem volt szó természeti katsztrófától, tisztán emberi hülyeség volt (nem engedélyezett kísérletet csináltak, közben direkt kikapcsolták a biztonsági automatikát). Azért Csernobilt is írd bele.


A Japánoknál most van egy másik fejlemény is, valamelyik atomerőművük pont egy törésvonalon fekszik, ezt most kikapcsolták megelőzendő egy tragédiát. ... megnéztem, a Hamaoka reaktorról van szó.


Google: keress arra, hogy Lessons learned Fukushima, valószínű tudsz valamelyik cikkből anyagot találni. Rákerestem arra is, hogy Nature's Fury or Man's Folly - Nuclear Accidents. Feljött néhány érdekes oldal, bár inkább a Katrina hurrikánról (New Orleans gyakorlatilag elpusztult pár éve, emberi mulasztás illetve tervezési hibák miatt), nem pedig atombalesetekről.

2011. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2011. máj. 25. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!