Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a modern hitelpénz jellemző...

Mi a modern hitelpénz jellemzői? Tételként van megadva!

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséget!
2011. máj. 28. 10:31
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Hitelpénz (modern pénz):

a bank saját váltója (bankjegy)

papír anyagú pénz

hitelpénz

(arany alapú pénz)


Modern pénz:

1.hitelpénz (egy adott bank váltója hivatalos, törvényes fizető eszközzé válik – állami monopólium)

2. papírpénz (kényszerárfolyammal felruházott papír anyagú pénz – állami monopólium)


Én ennyit találtam róla!Remélem egy kicsit segítettem!

2011. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Plusz még:


Modern pénz, hitelpénz: nincs önálló, saját belső értéke, csak képviseleti értéke van, amely az adott gazdaságban előállított áruk és szolgáltatások értékét, a gazdaság erejét képviseli.


A modern pénz a bank passzívája, forrása, „kötelezettsége”. Ez a pénz teremtődésével, forgalomba való bekerülésével van összefüggésben, mely a bankrendszer segítségével történik. Tehát a modern pénzt a bank teremti, mégpedig kétféle módon: i) hitelnyújtás (pl.: jegybankpénz) ii) külföldi valuta vagy deviza vétele. A modern pénz teremtése technikailag egy könyvelési művelet.


Az e folyamat által teremtett pénz csak akkor lesz pénz, ha kikerül a bankból.

2011. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!