Fizika 7 osztály! Egy traktor 20. 000 N nagyságu erövel egyenletesen húzza az ekét egy 0,5 km hosszú úton.1:Számitsd ki, mekkora munkát végez eközben? 2:Mekkora a traktor teljesitménye, ha 10 percig húzza így az ekét?

2011. máj. 28. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

F = 20.000 N

s = 0,5 km = 500 m

t = 10 perc = 10*60 = 600 s

W = ? – munka

P = ? – teljesítmény


W = F*s = ?


P = W/t = F*s/t = F*v;


v = s/t = 500/600 = 0,8333 m/s


P = ?


(ha kevés, szólj)

2011. máj. 28. 13:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Kedves töled-értem-köszönöm!!!
2011. máj. 28. 16:24