E. T Hoffmann - Az arany virágcserép . Vmi jó elemző tétel van hozzá?

Figyelt kérdés
Aki már esetleg szóbelizett belőle érettségin,nagy segítség lenne,ha leírná,mit kell mindenképpen elmondani róla!
2011. máj. 28. 19:31
 1/8 anonim válasza:
Olvasd el! :)
2011. máj. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Képzeld elolvastam,de elemzés akkor is kéne... :D
2011. máj. 28. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Én már nagyon régen olvastam ,de úgy rémlik, hogy a műnek több értelmezése is van, lehet fantasyként olvasni, vagy lehet úgy is értelmezni, hogy a főszereplő megőrül és fokozatosan kezdi elveszíteni a kapcsolatot a külvilággal.
2011. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Én épp most tanultam iskolában. Leírom, mi mit írtunk róla a füzetbe:


Hoffmann: Az arany virágcserép


Drezdában játszódik, 2 világot nyit meg az olvasónak. Anselmus diák a főhősünk, aki másolómunkát vállal Lindhorst levéltárosnál. Különös betűket, szövegeket kell másolnia. Egy délután az Elba partján sétálva megáll egy bokor mellett, mert csilingelő hangot hall. Benéz az ágak közé és visszanéz rá egy gyönyörű szempár, amibe beleszeret.. kiderül hogy zöld kicsi kígyók csilingelnek. Veronika a szállásadója, Lindhorst lánya, és ő férjének akarja Anselmust. Anselmus számára megnyílik egy mesevilág, a Szalamandrák világa. kiderül hogy Lindhorst csak büntetésből van Anselmus világában. Anselmus eljut a szalamandrák világába, és megkapja feleségül a zöld kicsi kígyót, aki Lindhorst lánya.. Nászajándéka pedig egy arany virágcserép. Anselmus egy pillanatra megkérdőjelezi a szalamandrák világának létét, ezért egy burokba zárják, egy lombikba, ahol meglátja hogy ők csak a világ egy töredékében élnek, hiszen látja a többi embert szintén lombikokba zárva, de ők nem érzékelik hogy be vannak zárva, hanem boldogan élnek.. Élik az életüket, mint egy látszatvilágot. Utána Anselmus megmenekül onnan. Mi ennyit írtunk le, igazából ez a történet, szerintem ennyi elég is róla. Mi magyar órán mindig 100%-ig leírjuk a dolgokat, szuper a tanárunk is, szóval szerintem ennyit bőven elég tudnod!

2011. máj. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves előző, az a baj, hogy ez csak a tartalom és a kérdezőnek az értelmezés és az elemzés kell. Habár a semminél ez is több.
2011. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez a tartalom, de mi mindig leírjuk az elemzést a versekről, ehhez azonban nem írtunk semmit. :) Azt kell tudni róla, hogy a szerápiai elv alaján élt: a művésznek a szemei előtt kell, hogy megelevenedjen a fantáziavilág. Más fontos tudnivaló nincs róla!
2011. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2011. máj. 29. 13:51
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha elolvastad, rizsázz róla valamit, hidd el, menni fog, ahhoz ez elég jó történet. Másról meg úgysem szól az irodalom, csak rizsázásról.
2011. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!