Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen számotokra egy értelmes...

Milyen számotokra egy értelmes kiselőadás?

Figyelt kérdés

Az év végi jegyem függ a történelem kiselőadásomtól, amit valami Római témáról kell készítenem, még nem döntöttem el, de a gladiátorjátékok és a római lakóház között vacillálok.

Szerintetek melyik lenne az érdekesebb téma, amiről kézzel írva lehet írni 1-2 A/4-es oldalt? Melyiket lehet jobban képekkel illusztrálni? :)

És számotokra milyen egy olyan kiselőadás ,amit szívesen hallgattok, nem alszotok be rajta vagy nem kezdi az a telefon a mobil facebookkal erősebben húzni a zsebeteket? :D

14/L (amúgy 4.5re állok, ötösért megy a dolog)


2011. máj. 30. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik téma lehet jó. Nekem a lakóház jobban tetszik, de igazából ez ízlés dolga, talán a gladiátorokkal ütősebb előadást lehet csinálni.

És ami fontos: először is hogy fejből mondd, élő beszéddel! Ha valaki felolvas vagy csak elmond egy bemagolt szöveget, az kb. egy mondat után unalmas. Legyenek benne adatok, de mindenképpen mondj el sok érdekességet, olyasmit amilyen jellegű dolgok amúgy nem szoktak előkerülni órán.

Illusztráld az előadást, ha van lehetőség, akkor vetíts ki néhány képet, ha nincs, akkor nyomtasd ki őket és úgy mutasd fel, aztán add körbe.

Amikor felkészülsz és úgy érzed, hogy jó a szöveg, mondd el hangosan és vedd fel magad. Hallgasd vissza. Hallani fogod, hol unalmas, hol beszélsz nem természetes hangon, azokat javítsd.

2011. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem a gladiátorjátékok izgalmasabbak, mint a lakóházak. :D

Sok sikert!!!!

2011. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!