Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekbe kene segitseg, erettse...

Matekbe kene segitseg, erettsegi feladat (? )

Figyelt kérdés

[link]


az a pont ment, de a b pontra nem tudok rajonni. Probaltam visszafejteni az integralt egy sorozatra de nem jutottam vele semmire.


2011. máj. 31. 23:56
1 2
 11/11 Babuci222 válasza:
Én is néztem a magyarországi érettségi feladatokat, de azok közel sem járnak a romániai érettségi feladatokhoz komplexitásukban. Én jó néhány évtizede érettségiztem,de már akkor tanultunk integrál számítást, analitikus geometriát, abban az időben Magyarországon még csak nem is hallottak a középiskolás diákok ilyesmiről. Talán akkor még az egyismeretlenes egyenleteket izzadták a magyarországi érettségiző diákok. De nem csak ott van a különbség hanem az V-VIII osztályosok anyagánál is. A tanított anyag jóval meghaladja a tanulók életkori sajátosságait, sokat akarunk, de annál kevesebbet fogunk.Egy 25-30-as létszámú osztályt veszünk alapul 3-4 ász az anyag megértésében, a többi analfabéta. A romániai iskolai programok förtelmesek, a program összeállítóknak halvány dunsztjuk sincs, hogy mit bír meg az átlag az V.VIII vagy XII-ik osztályban.Össze-vissza dicsekednek azzal a 2-3 nemzetközi díjakat kapott matematikus diákkal, de azzal nem, hogy a többség nem is jelentkezik az érettségi vizsgára,vannak olyan iskoláink, ahol senkinek sem sikerült az érettségi vizsgája vagy a 12.osztályt végzettek nem ismerik a négy alapműveletet! Mi deriválunk, integrálunk, de nálunk sok diáknak 2x2 mindig őt.
2014. nov. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!