Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom eldönteni egy...

Hogyan tudom eldönteni egy háromszögnél (ami nem derékszögű), hogy a szinusz- vagy a koszinusztételt használjam?

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a megadott adatoktól függ
2009. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tételeket tanuld meg, és azt is mi mit jelent, utána egyismeretlenes egyenletet kapsz gyakorlatilag, és kész, úgy ahogy írták, meglátod milyen adatok vannak, és akkor ez alapján egyértelmű, melyikbe kell behelyettesíteni.
2009. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy nekem nem egyértelmű. ha megvan adva pl. 2 oldal és a két oldal szöge akkor melyik kell?
2009. márc. 18. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy magán tanárhoz! Így nem lehet ezt elmagyarázni!
2009. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolom már nem aktuális, de

szinusz=szöggel szemközti befogó/átfogó

Koszinusz=szög melletti befogó/átfogó

Tangens=szöggel szemközi befogó/szög melletti befogó

kotangens=szög melletti befogó/szöggel szemközti befogó

De igazából azon kicsit meglepődtem, h NEM derékszögű háromszög. Hol használtok ilyet? Lehet h fel kell bontani a háromszöget, két kisebb derékszögűre, nem?:)

2009. márc. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

még nem késő egészen érettségiig:)

derékszögűnél tudom ezeket, hegyesszögű háromszögnél van egy szinusz-és egy koszinusztétel, ezeket tudom is, csak azt nem , hogy mikor melyiket használni, ált. tippelem őket

2009. márc. 24. 20:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát sztem ez matekban ált. úgy van, h amiből ki tudsz indulni:D Felírod az egyiket, és ha túl sok az ismeretlen megpróbálkozol a másikkal:DD
2009. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem maszturbálj egyet, és be fog ugrani!
2009. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!