Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ének házidoga: Kedvenc zenei...

Ének házidoga: Kedvenc zenei műfajról írni. Ti mit írnátok az alternatívról?

Figyelt kérdés
Alternetív zene. Gondolok itt a Kispálra, a 30Y-ra, a Kaukázusra és társaikra. A feladat az lenne h írjak egy min. 1 oldalas dogát az alternatív zenéről; a zenei stílus bemutatása, képviselői bemutatása ilyesmik. Ti mit írnátok bele mindenképp? Hogy határoznátok meg az 'alternatív zenét'? Csak tippeket, ötleteket kérek, nem kész dolgozatot, azt én is megtudom írni. :) Köszi!
2009. márc. 19. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az alternativ zene egy kisebb, szukebb reteghez szol.

Nem jatsszak a radiok (kiveve az erre a szuk retegre specializalodo csatornak, pl. Petofi).

Altalaban szovegcentrikusak, tehat nagy hangsulyt kap a mondanivalo.


Es aztan egy kis "alter-tortenetet" vazolnek fel, a regi alter zenekaroktol (pl. Europa Kiado) napjainkig (pl. Kaukazus), mit jelentett az alter 20 eve, es mit most.


A kulfoldi alternativrol is irnek, hogy ott ez elterjedtebb (foleg az Egyesult Kiralysagban), es szerteagazobb (grunge, indie ...).

2009. márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hajós szerint az alternatív zene:

http://www.youtube.com/watch?v=3aeIgPJO4dM :D

Hernádi lánya milyen alternatív zenét játszik:

http://www.youtube.com/watch?v=fzB2MwtQ3Ko&feature=related

2009. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Nem vagyok nagy "szakértő", csak látom, hogy senki nem ír. azért írok.


Szóval szerintem elég nehéz témát választottál, mivel (szerintem!) az alternatív (olyan értelemben, ahogy egy ének házidogában kérnék) nem zenei műfaj... hiszen attól alternatív valami, hogy valaminek az alternatívája...


De amiket Te írtál, meg amiket úgy általában alternatív zenének hívunk, az leginkább az alternatív rocknak felel meg...


Wikipedián egyébként ezt találtam róla (bocsi a kopizásért)


"Az alternatív zene a rock egy alfaja, amely az 1980-as években alakult ki, és a '90-es években futott be igazán. A műfaj kezdetei a '80-as évek amerikai egyetemi rádiózásáig vezethetőek vissza. A mainstream rockzenétől erősen elütő és más műfajokból ismeritő kis zenekarok kaptak itt lehetőséget. A sikeresebbek később független kiadóknál helyezkedek el. A '90-es évekre válik a műfaj lemezeladások tekintetében is sikeressé, és nemzetközivé.


Magyarországon ez a váltás igazán erős volt, hiszen politikai események szempontjából is fontos változások történtek ekkor. A rendszerváltást követően terjed el Magyarországban is az alternatív zene. Sok együttes már előtte is zenélt, de a rendszerváltással megnyílt előttük a világ.


A különböző országokban, különböző néven ismert a műfaj és országonként kicsit eltérő hangzás is jellemzi, például Seattleben grunge, míg Angliában indie, ami Magyarországon az alternatív zene. Ez azért történhet meg, mert nagyon sokszínű a műfaj. Nirvanatól a Kispálon át az Emil.RuleZ!-ig mindenkire rámondhatjuk, hogy az alternatív rock képviselője."

2009. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!