Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segí. Tenétek egyet, a 2011...

Segí. Tenétek egyet, a 2011 emelt töri érettségihez egy esszéfeladathoz?

Figyelt kérdés

A 2011-es emelt töri érettségi egyik esszéfeladatát nemtom :( Nagyon örülnék, ha mondanátok egy-két mondatot hozzá :)

A harmicéves háború, ami kifogott rajtam, a többit meg tudtam csinálni :)


19.oldal : [link]


A javító-kulcs, ha segít:

[link]


Nagyon-nagyon megkösszönném, plusz zöld kéz ;)


2011. jún. 6. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

1618-48 között zajlott, kirobbanás fő oka: protestáns rendek (pl.csehek) nem voltak hajlandóak elfogadni a katolikus Habsburg II. Ferdinándot uralkodónak. Defenesztrációval kitört a háború, Habsburgok mellett: spanyolok, lengyelek, pápa. Csehek oldalán kapcsolódott be az erdélyi fejedelem, Bethlen Gábor is. A katolikusok a csehek, svédek, dánok felett is győzelmet arattak - csehek elvesztették rendi jogaikat. Győzelem hatására a korábban protestánsokat támogató magyarok is Ferdinánd mellé álltak. Bethlen is békét kötött a Habsburgokkal - Nikolsburg(lemondott cimeiről).

XIV. Lajos bíborosa, Richelieu is bekapcsolódott a harcokba (Habs. ellen) - területigényei voltak inkább (Rajna menti)- győzelmet aratott Ferdinánd felett, Fo. nagyhatalom lett, Német-római császárság szétesett.


Én kb. ezt írtam, persze szebben megfogalmazva és max pontos lett, remélem segített ;)


19L

2011. jún. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm :)
2011. jún. 6. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!