Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Pánikba estem (érettségi...

Pánikba estem (érettségi szóbeli) nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
teljesen pánikba vagyok esve a németet tanulom most 15-én lesz a vizsga már csak az info van amibe bele se néztem , gondoltam ezen a héten befejezem azt is és szombattól keddig van 4 napom csak ismételni éjjel nappal mégis kevésnek érzem és iszonyatosan pánikba vagyok esve,folyamat az van bennem hogy megfogok bukni,magyarból 32,német 56 ,töri 41 és info 20 pontos lett,info az aminél talán rezeg a léc,nagyon félek hogy megbukok hogy valami olyan tételt huzok aminéél nem jut eszembe semmi!!!! aki érettségizett már az mennyit tanult rá???
2011. jún. 8. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kapcsold ki a gépet és tanulj. Most már nincs más megoldás.

Nem fogsz örülni neki, de én a szóbelire egy napot tanultam, néhány magyar tételt. Csak előtte négy év tanulás meghozta a gyümölcsét, laza ötös lett minden.

Ha nálad ez nincs meg, akkor most tanulj kidőlésig, akkor biztosan átmész.

2011. jún. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Velem is volt már hasonló ..kicsúsztam az időből ... vizsga elötti nap dolgoztam ki és tanultam meg kb 10 tételt...de egyátalán nem izgultam miatta mert tudtam hogyha belepusztulok is akkor is meg kell tanulnom...Persze néha rám is rájött a pánik de gondoltam idegeket pazarolni ráérek a vizsganapján....főleg hogy olyan könnyű tételt húztam amire nem számítottam...

szóval ne izgulj..még nem éri meg .... helyette tanulj,és gondolt azt magadba h úgy is sikerülni fog...

2011. jún. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én se a németre,se az infora nem tanultam,mégis 4es lett.

németből szókincsed van ugyis,beszélni ugyis tudsz a nyárról,magadról stb.

info is rémleni fog.azt nézd át.

2011. jún. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Három napot tanultam rá: 6-fél éjfélig, és lazán belefért minden, bár nekem az ism. így elmaradt. Utolsó éjjel még törit nyomtam ezerrel, de már annyira herótom volt, hogy 4-5 tételt ki is hagytam.

Szerencsére olyat húztam, ami ment. :)


Meg azért én valamennyire tanultam a négy év alatt. Hiába voltak szinte csak 3-aim, sok minden megragadt. Meg utsó két évben csomó 4-em lett. Ja, és ezért nem kell elb@szkodni az írásbelit, mert utána meg parázhatsz a szóbeli miatt.

2011. jún. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

kissé időigényes de a legegyszerűbb, ha leírod az összes tételedet 3-4x amennyi időd van, sokkal többet ér mint kétségbeesve kapkodva átolvasni 10x aztán 1 mondatot megjegyezni belőle. Ha leírod belemászik a fejedbe. tudatalatt emlékezni fogsz rá, hogy igen én ezt már láttam, leírtam, emlékszem.

a vizsgán pedig ne arra gondolj, hogy "jaj csak azt a tételt ne" mert akkor bevonzod, arra gondolj, amelyiket úgy érzed hogy a legjobban megy.

és ne parázz ennyire, a tanárok segítenek kihúzzák belőled!! pár mondatot mindenki el tud mondani bármiről!

sok sikert:)

2011. jún. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az a baj hogy ezt a leírós modszert sokszor próbáltam de nekem valahogy nem marad meg ugy,meg az most nagyon sok időmet elvenné,és nem végeznék végképp. próbálom magam lenyugtatni,csak felelni is utáltam nemhogy ebbe az ismeretlen helyzetbe....kiállni. az a baj hogy ugy tanulok hogy én mindent egyszer vagy 2x olvasok el de azt ugy hogy akkor tanulom is szóval hogy rögződjön,ami azt jelenti hogy 1 tételt akár 1 órán keresztül is tanulok és eddig igy haladtam végig szóval nem ugy tanulom hogy 10x elolvasom mint más.. nem tudom ez is mennyire hatásos,mi fog abból megmaradni
2011. jún. 8. 09:56
 7/11 anonim válasza:

ez nagyon jó, ha így tanulsz! csak ne legyél ilyen görcsös!!!! ha így tanulsz ahogy mondtad csomó minden megmarad, de ha állandóan idegbeteg vagy azzal fogod elrontani az egészet!

elmondasz egy pár mondatot és elengednek simán nem kell ennyire ráparni!!

2011. jún. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az informatikától ne félj, én tavaly tettem le előrehozottan, érettségi előtti napon kezdtem rá tanulni, 1x átolvastam az egészet és simán ment. (30ból 27pont) Sőt volt 3-4 tétel amit az érettségire várakozás alatt olvastam el :) Általában kedvesek a tanárok, senki nem akarja, hogy a diák akit ő tanított megbukjon. A szóbelin az a lényeg, hogy beszélj, az se baj ha nem pontosan azt mondod amit kéne, de ha csak ülsz és nézel arra nem adhat pontot, hiába akarna.
2011. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én magam is most érettségizek nekem 16.-án kezdődik a szóbeli.

Nyugodj meg én 3 napja kezdtem el tanulni, sajnos túl későn álltam neki így most reggeltől estig tanulok és ismétlek is egyszerre. A szóbelik körülbelül 30 pont körül vannak mind azaz hogy átmenj 3 pont kell. Infód 20 pontos lett az egész infó 150 pontos a 20%-a 30 pont azaz infóból 10 pont kell ami a kihúzott tételek 33,3%-a. NE PÁNIKOLJ ez a legfontosabb. Informatika tételeket tanuld át jól nem vészes idén. a tétel harmada meg meglesz akkor. A többinél meg ne aggódj magyar nagy része olyan hogy sima gondolkodással is tudsz rá válaszolni 3 pont meg úgy lazán meglesz. Nekem az elmúlt 3 nap alatt sikerült megtanulnom a 20 nyelvtan tételt illetve 8 infót ma még akarok hozzá tanulni 4-et holnap befejezem az infót. 10-12.-ég az irodalmat 16-ig pedig a történelmet tervezem.

2011. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mindig akkor tudtam a legjobban tanulni, amikor már pánikba estem. Olyankor kezdődik az élet! Hajrá!
2011. jún. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!