Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fontos-e, hogy tartozzunk...

Fontos-e, hogy tartozzunk valahová az életben?

Figyelt kérdés
Ez a házi feladatom, de foggalmam sincs hogy a tanár ezt most mire értheti, m1. Légyszi, segítsetek! :)
2011. jún. 8. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Általánosságban szerintem nem, ma már jól megvan (meglenne) az ember egymagában is, régebben volt fontos, úgy kábé az őskorban szerintem, hogy a vadak ellen hatékonyabban lehessen védekezni. :)

Ma meg, van aki fontosnak érzi, van aki meg nem, ez teljesen egyénfüggő. Az önállótlan személyek biztos jobban érzik magukat, ha tartozhatnak valahova, meg azok akik kényszeresen mindent meg akarnak osztani másokkal, nekik is fontos lehet hogy hozzájuk hasonló emberek vegyék körül, akik megértik őket.

nekem pl. egyáltalán nem fontos, én egyedül szeretem intézni a dolgaimat és beszélgetni sem szeretek, legalábbis nem a komolyabb, személyes dolgaimról. Engem inkább irritál az állandó társaság (ezalatt nem azt értem, hogy ha folyamatosan emberek között vagyok - bár azt sem szeretem, hanem maga a tudat, hogy van egy pár ember, akik jobban ismernek mint mások, többet "kell" velük találkozni, stb).

2011. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy fontos! Mert ha nem tartoznánk sehová akkor nagyon magányosok, elveszettek lennénk.

Első körben a valakihez tartozás a családi kötelékbe érezhető, ami meghatározza a további kapcsolatainkat.

Később a baráti kapcsolataink, majd a párkapcsolat is a valahová tartozás egyik szerves része.

"Az ember eredendően társas lény, társas kapcsolatok viszonylatában él" (Aronson)

Létünk forrása, feltétele, szükséglete és katalizátora a társkapcsolat. Hatásai az emberi személyiség biológiai, pszichés és szociális szintjeinek kialakulásában, egységgé integrálódásában egyaránt meghatározók.

2011. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szakirodalmat ahol olvashatnál róla írjak?
2011. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" Mert ha nem tartoznánk sehová akkor nagyon magányosok, elveszettek lennénk. "


A saját nevedben írjál!

2011. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!