Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A nyelv diakrón és szinkrón...

A nyelv diakrón és szinkrón változásai pontosan mit takarnak? (Érettségihez)

Figyelt kérdés

Nyelvtan tételem, és ahány oldalon megnéztem, mindenhol mást írnak róla. A tanárnő említette hogy benne kell lennie a nyelvek fajtáinak (Agglutináló, flektáló, izoláló) és az eredetkérdésnek is. (mono lingvisztika vagy poli lingvisztika)

Hogyan kapcsolódnak ehhez a nyelvi változásokhoz?

(Volt egy dolgozat anno, amibe leírtam a szinkrón és diakrón jelentését, majd elkezdtem részletesen leírni a magyar nyelvben keletkezett változásokat, de csak kettest kaptam rá, mert az előbb leírt szavakat teljesen kihagytam.)


2011. jún. 10. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

diakrónia azt vizsgálja hogy az idő során hogyan változott a nyelv, míg a szinkrónia a nyelv aktuális állapotából von le következtetéseket


diakróniát használja a nyelvtörténet

szinkróniát pl. a grammatika, nyelvváltozatok kutatásánál is használják


Nekünk is ezt mondta a tanár de sikerült megszereznünk a másik osztálytól az érettségi nyelvtan feladatokat és ott ez áll : jellemezze a nyelvek típusait és bizonyítsa érvekkel hogy a magyar nyelv agglutináló

2011. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

De várok még válaszokat.

2011. jún. 12. 17:34
 3/3 anonim válasza:

itt egesz jol ossze van szedve


[link]

2011. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!