Mekkora mozgási energiája van az 1000t tömegű,108km/h állandó sebességű vonatnak?

2011. jún. 13. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt most a haladási mozgási energiára kíváncsi a feladat. A haladási mozgási energia kiszámítása "m" tömegű és "v" sebességű testre: E=(1/2)*m*v^2
2011. jún. 13. 14:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze váltsd át az értékeidet kg-ra és m/s-ra behelyettesítés előtt.
2011. jún. 13. 14:03
 3/6 A kérdező kommentje:
4500000000 ennyi lenne a végeredmény.?!
2011. jún. 13. 14:15
 4/6 A kérdező kommentje:
vagyis 4500000000 ennyi?! az előbb lemaradt két 0 ..:)
2011. jún. 13. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:

1 t=1000 kg

108 km/h= 30 m/s

Em=0.5*1000*900=450000 J,azaz 450 kJ

2011. jún. 13. 18:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs,elbenaztam

Em=0.5*1000000*900=450000000 J=450000 kJ ,ami 450 MJ

2011. jún. 13. 18:12