Hogy lehet megoldani elsőfokú egyenleteket? 8* (3x-1) -4x= (2+x) *4+64 másik 2* (x-4) -3* (5-x) =2* (2x-3) -8 függvényekböl olvassa le hogy hol metszi egymást az f és a g függvény műsik az f és a h függvény?

2011. jún. 13. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy? Milyen szinten kell ezt megmagyarázni?

- Egy tag szorzása több taggal

- Egynemű mennyiségek összevonása

- Egyenletrendezés

Ezek mennek? Csak ezeket kell csinálni.

Vagy a függvényekkel van gondod?

2011. jún. 13. 21:11
 2/5 Silber ***** válasza:

8*(3x-1)-4x=(2+x)*4+64

24x-8-4x=4x+8+64

20x-8=4x+72

16x=80

x=5


2*(x-4)-3*(5-x)=2*(2x-3)-8

2x-8+3x-15=4x-6-8

5x-23=4x-14

x=9

Az egyenletek felrajzolásához definiálni kéne, melyikre melyik betűhöz tartozik.

2011. jún. 13. 22:22
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi már értem:)
2011. jún. 14. 22:09
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs.tudom, hogy már nincs suli, de pont ez az utolsó anyag amit vettünk matekból.

ez 4 függvén lesz, az addig okés hogy megoldod az egyenletet, utána ábrázolni az f(x) és a g(x) függvényt kell, ami így néz ki:

f(x)=8*(3x+1)-4x

g(x)=(2+x)*4+64

ezt egy függvényen

ezt pedig a másikon:

fx=2*(x-4)-3*(5-x)

gx=2*(2x-3)-8


és akkor az egyenletet a függvényről is megtudod állapítani(a végeredményt)

2011. jún. 27. 10:26
 5/5 A kérdező kommentje:
köcci:)
2011. júl. 9. 12:38